EN
21.08.2020, 19:55 Wersja do druku

Warszawa. Teatr Polski wznowi działalność na Dużej Scenie - 28 sierpnia

mat. teatru

Na Dużej Scenie Teatru Polskiego im. Arnolda Szyfmana w Warszawie spektaklem "Marlena. Ostatni koncert" w reż. Józefa Opalskiego 28 sierpnia wznowiona zostanie prezentacja przedstawień na żywo. 26 września odbędzie się premiera "Trzech wysokich kobiet" Edwarda Albeego.

"28 i 30 sierpnia zagramy pierwszy spektakl - +Marlena. Ostatni koncert+ w reżyserii Józefa Opalskiego - z fantastycznymi kreacjami Grażyny Barszczewskiej oraz Izabelli Bukowskiej-Chądzyńskiej, jako tytułowej Marleny. We wrześniu pokażemy spektakle: +Oni+ (ostatnią premierę ze stycznia 2020 r. w reżyserii Piotra Ratajczaka), +Cygan w Polskim. Życie jest piosenką+ Jacka Cygana, +3 x Mrożek+ w reżyserii Jerzego Schejbala, Szymona Kuśmidra oraz Piotra Cyrwusa. To niepowtarzalna okazja, aby obejrzeć te spektakle na Dużej Scenie Teatru Polskiego" - poinformowała PAP specjalista ds. promocji Teatru Polskiego Marta Antczak-Gerla.

Przypomniała, że równolegle Teatr Polski kontynuuje swoją działalność online. Do 2 września na kanale YouTube teatru w ramach cyklu czytań online prezentowane są fragmenty "Opisu obyczajów za panowania Augusta III" ks. Jędrzeja Kitowicza.

"To klasyczne dzieło polskiej literatury pamiętnikarskiej stanowi niezwykle oryginalny i wyjątkowy +Polaków portret własny+. Kitowicz - świadek epoki i bystry obserwator - ukazuje życie codzienne, zachowania i kulturę materialną różnych stanów społecznych w pierwszej połowie XVIII w. Rzeczowo, barwnie i szczegółowo maluje nasze cechy i sposoby bycia, a w jego opisie, mimo upływu czasu, wciąż możemy się przeglądać jak w lustrze" - napisano w zapowiedzi przedstawienia.

Po zakupie biletu na stronie www.teatrpolski.waw.pl - widz otrzyma kod umożliwiający obejrzenie rejestracji.

Pierwsza premiera w nowym sezonie zaplanowana jest na 26 września br. Będą to "Trzy wysokie kobiety" Edwarda Albeego w reżyserii Maksymiliana Rogackiego. W spektaklu wystąpią: Grażyna Barszczewska, Joanna Trzepiecińska, Hanna Skarga i Maksymilian Rogacki.

"Wejdziemy w świat kobiety, której życie zostało precyzyjnie zaprogramowane, którą od młodzieńczych lat ćwiczono do spełniania oczekiwań, jakie miał wobec niej świat. Oczekiwań, których realizacja miała dać jej prestiż, pozycję, dobre życie - szczęście. A jednak to nie wystarczyło. Przepis na szczęście nie zadziałał. Po czyjej stronie zatem leży wina?" - czytamy w zapowiedzi spektaklu.

Za tę sztukę w 1994 roku Albee otrzymał nagrodę Pulitzera.

Antczak-Gerla przypomniała, że na stronie internetowej www.teatrpolski.waw.pl zostały umieszczone zasady bezpieczeństwa oraz nowe regulacje związane z zakupem biletów i wizytą w stołecznym teatrze.

Źródło:

PAP

Wątki tematyczne