EN

25.02.2022, 15:28 Wersja do druku

Warszawa. Teatr Polski: nasz teatr w pełni solidaryzuje się z walczącą Ukrainą

Nasz teatr w pełni solidaryzuje się z walczącą Ukrainą. Dajemy temu wyraz na naszej stronie internetowej, a także w oświadczeniu, które aktorzy odczytują przed spektaklami - powiedział PAP dyrektor artystyczny Teatru Polskiego im. Arnolda Szyfmana w Warszawie Janusz Majcherek.

fot. mat. prasowe

- Nie zmieniamy repertuaru. Mamy wprawdzie w repertuarze dwie rosyjskie sztuki, to jest „Wiśniowy sad” i „Wujaszka Wanię”, ale jak wiadomo, żadnej z nich nie napisał człowiek Putina, lecz Antoni Czechow - podkreślił Majcherek.

Przypomniał też, że "jedną z nich reżyserował Iwan Wyrypajew, mieszkający w Polsce uchodźca z Rosji".

- Od lat współpracujemy też z towarzystwem Ukraińców w Polsce i wspólnie przygotowywaliśmy wydarzenia teatralne i muzyczne poświęcone kulturze oraz historia Ukrainy, między innymi wielkiemu głodowi - wyjaśnił dyrektor artystyczny Teatru Polskiego.

Na Fb Teatru Polskiego zamieszczono wpis: "sercem i myślami jesteśmy z Narodem Ukraińskim", który opatrzony został flagą Ukrainy z napisami po polsku i ukraińsku "Solidarni z Ukrainą". W czwartek zmieniono również zdjęcie profilowe Teatru Polskiego - w logo teatru umieszczono ukraińską flagę.

Źródło:

PAP

Wątki tematyczne