EN

29.06.2021, 14:28 Wersja do druku

Warszawa. Teatr Polonia i Och-Teatr grają całe wakacje

W tym roku Teatr Polonia i Och-Teatr wracają w plener. Spektakle będzie można oglądać codziennie, przez całe lato, w siedzibach, a wybrane tytuły bezpłatnie także na Placu Konstytucji, przy Grójeckiej 65 oraz w Centrum Praskim Koneser.

fot. mat. teatru

Mamy dla Państwa jeszcze jedną niespodziankę… Ale o tym piszemy poniżej.

Przygotowaliśmy dla Państwa blisko 140 spektakli w siedzibach teatrów i 39 pokazów w plenerze. Jak dobrze znów ogłosić – GRAMY CAŁE WAKACJE!

TEATR W PLENERZE

W tym roku wracamy na Plac Konstytucji, Grójecką 65 i ponownie gościmy w Centrum Praskim Koneser. W ramach naszych letnich bezpłatnych pokazów zaprezentujemy Państwu aż 7 spektakli, w tym 3 przedstawienia dla dzieci:

· „Czerwony kapturek”

· „Jaś i Małgosia”

· „2 000 000 kroków”

· „Starość jest piękna”

· „Lament”

· „Związek otwarty

· „Flamenco namiętnie”.

Wakacje rozpoczynamy na warszawskiej Pradze-Północ, w Centrum Praskim Koneser, gdzie spotykamy się już w najbliższy piątek, 2 lipca o godz. 17.00. Na pierwszy ogień coś dla

najmłodszych, czyli „Jaś i Małgosia”. Podczas przedstawienia mali widzowie dowiedzą się między innymi co łączy bohaterów z… Czerwonym Kapturkiem.

– Cieszymy się, że już kolejny raz pokażemy nasze spektakle w industrialnej, zrewitalizowanej przestrzeni Centrum Praskiego Koneser. To miejsce wyróżniające się na mapie Warszawy niesamowitym, artystycznym klimatem, a zarazem otwarte dla wszystkich. Przygotowaliśmy nasz repertuar tak, aby zadowolić różnych odbiorców, w tym widownię dziecięcą. Jesteśmy przekonani, że w bogatym repertuarze każdy znajdzie interesujące dla siebie pozycje – mówi Krystyna Janda, prezes Fundacji Krystyny Jandy Na Rzecz Kultury.

W połowie pierwszego letniego miesiąca wracamy do Śródmieścia. Od 14 do 31 lipca gramy dla Państwa na Placu Konstytucji. Codziennie o godz. 17, a spektakle dla dzieci o godz. 15. Jak zwykle w cieniu arkad przy Sklepie Muzycznym.

Sierpień powitamy na Ochocie. Zapraszamy Państwa codziennie od 1 do 16 sierpnia (z wyjątkiem 15 sierpnia) na zieloną trawę przy Och-Teatrze, gdzie spektakle dla dzieci będziemy grać o godz. 15, a dla publiczności dorosłej o godz. 17. Repertuar mamy różnorodny, a szczegóły mogą Państwo sprawdzić tu: https://bit.ly/LetniRepertuar

Pokazy wszystkich plenerowych spektakli są bezpłatne. Serdecznie zapraszamy!

LATO W TEATRZE POLONIA

Letni repertuar Teatru Polonia to najnowsze premiery, ważne tematy i doborowe aktorstwo. Lipiec rozpoczynamy pokazami spektaklu SŁONECZNA LINIA Iwana Wyrypajewa z Magdaleną Boczarską i Borysem Szycem, a zaraz po nich, już 4 lipca, NIE TYLKO O MIŁOŚCI – RECITAL ZBIGNIEWA ZAMACHOWSKIEGO. Razem z bohaterami HAPPY NOW? w reż. Adama Sajnuka pochylimy się nad zagadnieniem szczęścia i możliwością osiągnięcia życiowej równowagi.

Z kolei Adam Woronowicz i Rafał Rutkowski ukażą nam nieoczywistą stronę życia dwóch osób zawodowo zajmujących się jego jasną stroną w spektaklu DEPRESJA KOMIKA. Na Małej Scenie będą mogli Państwo obejrzeć także CRAVATE CLUB z Wojciechem Malajkatem i Marcinem Stępniakiem.

Nie zabraknie także spektakli zabawnych, o tematyce nieco lżejszej jak RAJ DLA OPORNYCH i SEKS DLA OPORNYCH z Małgorzatą Brajner, Dorotą Kolak i Mirosławem Baką.

Ponadto w repertuarze: PRÓBY Bogusława Schaeffera w reż. Mikołaja Grabowskiego, BOŻE MÓJ! w reż. Andrzeja Seweryna, METODA w reż. Piotra Łazarkiewicza oraz ŻEBY NIE BYŁO ŚLADÓW w reż. Piotra Ratajczaka.

Na naszej scenie zobaczymy także spektakle muzyczne: CAFE LUNA ze wspaniałą kreacją Anny Sroki-Hryń, PIĘKNY NIECZUŁY z piosenkami Edith Piaf w wykonaniu Natalii Sikory i KLAPS! 50 TWARZY GREYA z Magdaleną Lamparską, Martą Walesiak-Łabędzką i Mateuszem Damięckim.

W letnim repertuarze nie może zabraknąć także SHIRLEY VALENTINE oraz ZAPISKÓW Z WYGNANIA w wykonaniu Krystyny Jandy.

Ostatni rok, mimo pandemii, był dla nas pracowity i zaowocował 4 zupełnie nowymi tytułami. Serdecznie zapraszamy Państwa na spektakl ALEJA ZASŁUŻONYCH Jarosława Mikołajewskiego w reż. Krystyny Jandy, w którym grają Dorota Landowska, Emilia Krakowska, Krystyna Janda, Olgierd Łukaszewicz i Grzegorz Warchoł.

Podczas wakacji na Dużej Scenie pokażemy też Państwu spektakle, które swoje premiery miały jeszcze w czerwcu, a są nimi MINETTI. PORTRET ARTYSTY Z CZASÓW STAROŚCI Thomasa Bernharda w reż. Andrzeja Domalika, z tytułową rolą Jana Peszka. W przedstawieniu zobaczymy także: Małgorzatę Zajączkowską, Zofię Domalik, Łukasza Borkowskiego, Vovę Makovskiego, Natalię Stachyrę, Martę Sutor, Monikę Szwajnos i Aleksandra Kaźmierczaka.

Wśród nowych tytułów znalazły się także 2 spektakle muzyczne.

W podróż w przeszłość śladami Hedy Lamarr i początków Hollywood zabiorą nas Joanna Liszowska i Jerzy Kluzowicz w przedstawieniu SIEDEM SEKUND WIECZNOŚCI w reż. Piotra Szalszy. Z kolei CWANIARY Sylwii Chutnik w reż. Agnieszki Glińskiej będą wymierzać sprawiedliwość z warsiawskimi szlagierami w tle zaaranżowanymi przez Jana Młynarskiego. W spektaklu udział biorą: Małgorzata Biela, Elżbieta Kępińska, Irena Melcer, Weronika Nockowska, Anna Smołowik i Michał Meyer.

LATO W OCH-TEATRZE

Tegoroczne wakacje w Och-Teatrze to nie tylko spektakle z dotychczasowego repertuaru, ale i próby do kolejnej premiery.

Już w połowie pierwszego wakacyjnego miesiąca (12, 13 i 14 lipca) zapraszamy Państwa na pokazy i premierę naszej zimowej produkcji, czyli długo wyczekiwaną DZIEWCZYNĘ Z POCIĄGU w reż. Cezarego Żaka, w której zobaczymy Martę Ścisłowicz, Agatę Wątróbską, Annę Smołowik, Leszka Lichotę, Janusza Chabiora, Krzysztofa Czeczot oraz Cezarego Żaka.

Letni repertuar Och-Teatru to sztuki miłe, lekkie i przyjemne, bo latem ma być przecież szczególnie zabawnie.

Zapraszamy Państwa na pokazy naszej najnowszej farsy, która swoją premierę miała

10 czerwca 2021 roku, czyli COŚ TU NIE GRA w reż. Krystyny Jandy z udziałem:

Marii Dębskiej, Ewy Florczak, Katarzyny Gniewkowskiej, Marii Seweryn, Julii Wyszyńskiej, Adriana Brząkały, Mirosława Kropielnickiego, Kamila Maćkowiaka, Andrzeja Pieczyńskiego, Adama Serowańca i Macieja Wierzbickiego.

Gramy już 18, 19 i 20 lipca oraz 18, 19 i 20 sierpnia. Zawsze o godz. 19.30.

Ponadto zapraszamy na spektakle, które swoje premiery miały w zeszłym roku, czyli na komedię kryminalną LILY i czeska opowieść o sąsiedzkich relacjach, czyli WSPÓLNOTĘ MIESZKANIOWĄ w reż. Krystyny Jandy oraz na komedię Michela Jacobsa – OSZUŚCI w reż. Jana Englerta.

W naszym letnim repertuarze znalazły się także znane i lubiane przez Państwa przedstawienia takie jak: MAYDAY i MAYDAY 2, czyli historia londyńskiego taksówkarza bigamisty wg Raya Cooneya, jedna z najzabawniejszych fars na świecie – POMOC DOMOWĄ z Krystyną Jandą w roli głównej, a także musical HUŚTAWKA, którego tematem jest… rodząca się miłość z tętniącym życiem Nowym Jorkiem w tle.

Na scenie również 8 KOBIET w reż. Adama Sajnuka, CASA VALENTINA w reż. Macieja Kowalewskiego, BIAŁA BLUZKA z Krystyną Jandą wg opowiadania Agnieszki Osieckiej oraz PRAPREMIERA DRESZCZOWCA.

Pełen repertuar wakacyjnych spektakli mogą Państwo znaleźć tutaj:https://bit.ly/LetniRepertuar

SPEKTAKLE PLENEROWE

DLA DZIECI

CZERWONY KAPTUREK

Jan Brzechwa

Reżyseria: Adam Biernacki

Występują: Matylda Damięcka, Katarzyna Kołeczek, Agata Sasinowska, Bartłomiej Magdziarz, Jarosław Sacharski

Czerwony Kapturek to opowieść o strachu, który ma wielkie oczy i sile przyjaźni, która pokonuje największe przeszkody. O tym, że znajdując się nawet w najgorszej opresji, zawsze można liczyć na wiernych przyjaciół. Twórcy spektaklu chcą przekraczać granice sceny, wciągać w swoją opowieść najmłodszych, aby teatr kojarzył im się przede wszystkim z przyjemnością i zabawą. Spektakl ma uczyć, bawić i zaskakiwać, a wpadające w ucho piosenki dodają mu bajkowego nastroju, za którym chyba każdy z nas tęskni w codziennym życiu.

Plac Konstytucji | 17, 18, 24 i 25.07 | godz. 15.00

Och-Grójecka 65 | 1.08, godz. 15.00

***

2 000 000 KROKÓW

Piotr Rowicki

Reżyseria: Przemysław Jaszczak

Występują: Krystyna Janda (głos Matki), Agnieszka Przepiórska, Tomasz Ciachorowski, Janusz R. Nowicki

Była sobie dziewczynka. Ani mała ani duża – w sam raz. Tak jej się przynajmniej wydawało. Miała na imię Lidka i bardzo tego imienia nie lubiła. Nie lubiła też zup, deszczu i szurających kapci swojego nieco zwariowanego dziadka. Nie lubiła kiedy ciągle sprawdzał pogodę,

chociaż nigdy nigdzie nie wychodził. Ale najbardziej nie lubiła kiedy jej mama wyjeżdżała. Lubiła za to, kiedy mama wracała. Najpierw raz na miesiąc, później raz na dwa miesiące, a w końcu tylko na święta. Lubiła myśleć o mamie przed snem, a potem śnić o niej i budzić się z myślą, że jest obok. Ale mama była w Bergamo, we Włoszech, dwa miliony kroków stąd. Poznajcie niezwykłą historię życia zwariowanej Lidki, jej podróży i zakochanego w dziewczynie Adriana.

Plac Konstytucji | 22, 23 i 26.07, godz. 17.00

Och -Grójecka 65 | 5 i 6.08, godz. 17.00

***

JAŚ I MAŁGOSIA

Jan Brzechwa

Reżyseria: Adam Biernacki

Występują: Krystyna Janda (głos), Matylda Damięcka, Katarzyna Kołeczek, Agata Sasinowska, Kacper Matula, Jacek Knap/Jarosław Sacharski

Każda historia ma swój początek… i koniec, oczywiście. A skoro każdy koniec to nowy początek – to co stało się z Wilkiem, który chciał przedwcześnie skończyć historię Czerwonego Kapturka i jej Babci? Kim została Czerwony Kapturek kiedy dorosła? I co mają z nimi wspólnego Jaś i Małgosia? Z energią i radością wciągając widownię w każdym wieku do wspólnej, interaktywnej zabawy, młodzi aktorzy przypomną wspaniałą, tradycyjną bajkę w mistrzowskim zapisie Jana Brzechwy. Przeżywając przygody razem z Jasiem i Małgosią, słuchając pięknych piosenek i pomagając bohaterom w wybrnięciu z opresji, młodzi widzowie nauczą się zgodnej współpracy, budowania zaufania czy rozpoznawania niebezpieczeństwa.

Plac Konstytucji | 31.07, godz. 15.00

Och-Grójecka 65 | 7, 8 i 14.08, godz. 15.00

***

DLA DOROSLYCH

LAMENT NA PLACU KONSTYTUCJI

Krzysztof Bizio

Adaptacja i opieka artystyczna: Krystyna Janda

Występują: Barbara Wrzesińska, Maria Seweryn/Katarzyna Maternowska, Małgorzata Zawadzka/Olga Sarzyńska

Babcia, matka i wnuczka mówią o swoich problemach i nadziejach, sprawach, które mogą się zdarzyć każdemu z nas. Propozycja teatru ulicznego czy raczej chodnikowego, ale nie tego z efektami, inscenizacją, pomysłami widowiskowymi, lecz prostego, proponującego przechodniom zwykłe słowo, historię, bezpośredni dialog, ofiarowującego aktorów z ich umiejętnościami zainteresowana słuchaczy, zagrania problemu, postaci, charakteru. Tylko tyle i aż tyle.

Plac Konstytucji | 14, 15 i 16.07, godz. 17.00

Och-Grójecka 65 | 9 i 10.08, godz. 17.00

***

ZWIĄZEK OTWARTY

Franca Rame i Dario Fo

Reżyseria: Krystyna Janda i Maria Seweryn

Występują: Weronika Nockowska, Otar Saralidze

Farsa. Komedia dell’arte. Tekst o małżeństwie napisany przez… małżeństwo, w sensie jak najbardziej dosłownym: Dario Fo, laureat Literackiej Nagrody Nobla z 1997 roku, stworzył Związek otwarty wraz z żoną, Francą Rame. Był on pisany „na ulicę”, dla tzw. teatru ulicznego. Jego osią jest kpina i zabawa instytucją małżeństwa, żonglowanie stereotypami odnoszącymi się do natury kobiet i mężczyzn. Tytułowy „nowoczesny” związek otwarty to związek wolnych – tzn. niewiernych sobie – małżonków.

Plac Konstytucji | 29 i 30.07, godz. 17.00

Och-Grójecka 65 | 2, 3 i 4.08, godz. 17.00

***

FLAMENCO NAMIĘTNIE

Występują: Anna Iberszer – taniec flamenco, Magda Navarrete – śpiew, Andrzej Lewocki – gitara, Marek Fedor – instrumenty perkusyjne

Spektakl opowiadający w prosty sposób o uczuciach i wielkich ludzkich namiętnościach. Tekst jest jedynie punktem wyjścia i wprowadza nas do pełnego pasji świata flamenco, gdzie taniec, śpiew, rytm i dźwięki gitary opowiadają o najgłębszych ludzkich emocjach – od bólu i rozpaczy po niewypowiedzianą radość.

Plac Konstytucji | 27 i 28.07, godz. 17.00

Och-Grójecka 65 | 16.08, godz. 17.00

***

STAROŚĆ JEST PIĘKNA

Esther Vilar

Reżyseria: Łukasz Kos

Występują: Barbara Zgorzalewicz-Fryźlewicz, Joanna Niemirska, Piotr Ligienza,

Mateusz Łasowski, Dominika Biernat

Bohaterami spektaklu są ludzie starzy - ci właśnie, którzy wszystkiego żałują, którzy czują się oszukani przez życie, przez bliskich, przez współpracowników, dzieci, społeczeństwo, zmiany ustrojowe, kulturę, religię, przemysł kosmetyczny, systemy ubezpieczeniowe itd. Na Placu Konstytucji starcy domagać się będą swoich konstytucjonalnych praw.

Plac Konstytucji | 19, 20 i 21.07, godz. 17.00

Och-Grójecka 65 | 11, 12 i 13.08, godz. 17.00

Źródło:

Materiał nadesłany

Wątki tematyczne