EN
8.03.2022, 14:51 Wersja do druku

Warszawa. Teatr Kamienica solidarny z Ukrainą

Stołeczny Teatr Kamienica 13 marca zaprezentuje bezpłatny spektakl „Trzewiki szczęścia” z tłumaczeniem symultanicznym dla dzieci z Ukrainy, a 23 marca z okazji 13. urodzin teatru da koncert pt. „Szczęśliwa 13-stka”, z którego całkowity dochód przeznaczony zostanie na pomoc dla uchodźców.

fot. mat. teatru

"Już w najbliższą niedzielę o godz. 15 w Teatrze Kamienica odbędzie się bezpłatny spektakl Trzewiki szczęścia z tłumaczeniem symultanicznym dla dzieci z Ukrainy. Natomiast na 23 marca, z okazji 13. urodzin teatru i jednocześnie Międzynarodowego Dnia Teatru, zaplanowaliśmy koncert pt. Szczęśliwa 13-stka w czasie którego 13 aktorów naszego teatru zaśpiewa szczęśliwe, dodające otuchy i nadziei, polskie utwory" - czytamy w informacji przesłanej PAP przez rzecznika prasowego teatru Patrycję Pawlik.

Podkreślono, że całkowity dochód ze sprzedaży biletów na koncert przeznaczony zostanie Polskiej Akcji Humanitarnej na wsparcie uchodźców z Ukrainy.

"Mając w pamięci historię miejsca, w którym znajduje się nasz teatr, czyli fakt, że w czasie wojny był tu punkt opatrunkowy Armii Krajowej, że tymi piwnicami Irena Sendlerowa przerzucała dzieci z warszawskiego getta, postanowiliśmy w tak trudnych dla wszystkich chwilach, dołożyć swoją cegiełkę" - powiedziała zastępca dyrektora artystycznego i naczelnego teatru Justyna Sieńczyłło, cytowana w informacji. "Już 13 marca organizujemy bezpłatny spektakl dla dzieci Trzewiki szczęścia" - zapowiedziała.

"Cel jest jeden - chcemy choć na chwilę przywrócić uśmiechy na twarzach tych najwrażliwszych, najbardziej bezbronnych i niewinnych ofiar wojny" – wyjaśniła Sieńczyłło.

Na scenie Orla w Teatrze Kamienica 13 marca wystąpi Duet JaHa, czyli aktorzy i trenerzy twórczości dziecięcej, Hanna Kochańska i Jacek Zawada. Spektakl tłumaczony będzie symultanicznie na język ukraiński. Przedstawienie jest przeznaczone dla dzieci w wieku od 3 do 7 lat.

Poinformowano, że "z okazji zbliżającego się Międzynarodowego Dnia Teatru, a tym samym 13. urodzin Kamienicy, teatr zaplanował 23 marca o godz. 19.30 specjalny jubileuszowy koncert pt. Szczęśliwa 13-stka".

"Kiedy tworzyłem ten teatr, przyświecała mi myśl, że ma on nie odbierać ludziom chęci do życia. W trudnych czasach, w obliczu tak strasznych wydarzeń, chcemy tę chęć do życia i nadzieję wskrzesić" - wyjaśnił dyrektor naczelny i artystyczny teatru Emilian Kamiński.

"W ramach koncertu Szczęśliwa 13-stka, 13 aktorów Kamienicy zaśpiewa utwory o szczęściu. Tego dnia na naszej scenie wystąpią: Joanna Liszowska, Katarzyna Ptasińska, Olga Sarzyńska, Justyna Sieńczyłło, Natalia Smagacka, Katarzyna Ucherska, Agnieszka Wielgosz i Łukasz Choroń, a także Kacper Kuszewski, Michał Meyer, Maciej Miecznikowski, Michał Milowicz oraz Robert Rozmus. Gościem honorowym wydarzenia będzie pani Maja Komorowska" – zapowiedział.

Podczas koncertu. w którym wystąpią artyści, będzie można usłyszeć takie utwory, jak: "Och, życie kocham cię nad życie" Edyty Gepert, "Po prostu bądź" zespołu Maanam oraz "Nauczmy się żyć obok siebie" Zbigniewa Wodeckiego.

Źródło:

PAP

Wątki tematyczne