EN
7.03.2022, 16:32 Wersja do druku

Warszawa. Teatr Kamienica solidarny z Ukrainą

mat. teatru

Teatr Emiliana Kamińskiego przygotowuje bezpłatny spektakl dla dzieci z Ukrainy oraz urodzinowy koncert charytatywny

„Trzewiki szczęścia” to tytuł sztuki, na którą już w najbliższą niedzielę, w ramach działań na rzecz uchodźców z Ukrainy, zaprasza Teatr Kamienica. Ponadto już 23 marca zaplanowany został urodzinowy koncert charytatywny pt. „Szczęśliwa 13-stka”, z którego dochód przekazany zostanie na Polską Akcję Humanitarną. Podczas koncertu wystąpią m.in. Maja Komorowska, Joanna Liszowska, Robert Rozmus, czy Michał Meyer.

- Mając w pamięci historię miejsca, w którym znajduje się nasz teatr czyli fakt,
że w czasie wojny był tu punkt opatrunkowy Armii Krajowej, że tymi piwnicami Irena Sendlerowa przerzucała dzieci z warszawskiego getta, postanowiliśmy w tak trudnych dla wszystkich chwilach, dołożyć swoją cegiełkę. Już 13 marca organizujemy bezpłatny spektakl dla dzieci „Trzewiki szczęścia”. Cel jest jeden- chcemy choć
na chwilę przywrócić uśmiechy na twarzach tych najwrażliwszych, najbardziej bezbronnych i niewinnych ofiar wojny
– mówi Justyna Sieńczyłło, zastępca dyrektora artystycznego i naczelnego teatru.

Na scenie wystąpi gwarant dziecięcej radości – Duet JaHa, czyli aktorzy i trenerzy twórczości dziecięcej, Hanna Kochańska i Jacek Zawada. Spektakl tłumaczony będzie symultanicznie na język ukraiński. Sztuka dedykowana jest do dzieciom w wieku od
3 do 7 lat. Wydarzenie organizowane jest na największej ze scen teatru, który tego dnia gotowy jest na przyjęcie ponad 300 gości.

Urodzinowy koncert charytatywny

Z okazji zbliżającego się Międzynarodowego Dnia Teatru, a tym samym 13. urodzin Kamienicy, teatr zaplanował specjalny jubileuszowy koncert pt. „Szczęśliwa 13-stka”. Wydarzenie, które odbędzie się 23 marca o godz. 19.30 ma zjednoczyć oraz dodać otuchy swoim widzom. Koncert będzie też realnym, finansowym wsparciem Ukrainy, bowiem całkowity dochód z niego przeznaczony zostanie na pomoc dla uchodźców.

- Kiedy tworzyłem ten teatr, przyświecała mi myśl, że ma on nie odbierać ludziom chęci do życia. W trudnych czasach, w obliczu tak strasznych wydarzeń, chcemy tę chęć do życia i nadzieję wskrzesić. W ramach koncertu „Szczęśliwa 13-stka”, 13 aktorów Kamienicy zaśpiewa utwory o szczęściu. Tego dnia na naszej scenie wystąpią: Joanna Liszowska, Katarzyna Ptasińska, Olga Sarzyńska, Justyna Sieńczyłło, Natalia

Smagacka, Katarzyna Ucherska, Agnieszka Wielgosz i Łukasz Choroń, a także Kacper Kuszewski, Michał Meyer, Maciej Miecznikowski, Michał Milowicz oraz Robert Rozmus. Gościem honorowym wydarzenia będzie pani Maja Komorowska – zapowiada Emilian Kamiński, dyrektor naczelny i artystyczny teatru.

Wśród repertuaru, który tego dnia zaprezentują artyści, będzie można usłyszeć takie utwory jak: „Och, życie kocham cię nad życie” Edyty Gepert, „Po prostu bądź” zespołu Maanam, czy „Nauczmy się żyć obok siebie” Zbigniewa Wodeckiego.

Bilety – cegiełki do kupienia w kasie biletowej oraz na stronie teatru.

Źródło:

Materiał nadesłany

Wątki tematyczne