EN
23.03.2022, 08:51 Wersja do druku

Warszawa. Teatr Kamienica organizuje 13-lecie solidarnie z Ukrainą

Z okazji zbliżającego się Międzynarodowego Dnia Teatru, a tym samym 13. urodzin Teatru Kamienica, 23 marca organizowany jest koncert „Szczęśliwa 13-stka”. W ramach koncertu 13 aktorów teatru zaśpiewa utwory o szczęściu. Całkowity dochód z wydarzenia przekazany zostanie na wsparcie uchodźców z ogarniętej wojną Ukrainy.

Podczas wyjątkowego koncertu, na scenie wystąpią: Joanna Liszowska, Katarzyna Pakosińska, Olga Sarzyńska, Katarzyna Ptasińska, Justyna Sieńczyłło, Natalia Smagacka, Katarzyna Ucherska, Agnieszka Wielgosz i Łukasz Choroń, a także Kacper Kuszewski, Michał Meyer, Maciej Miecznikowski, Michał Milowicz oraz Robert Rozmus. Gościem honorowym wydarzenia będzie pani Maja Komorowska. Tego wieczoru, w Kamienicy będzie można usłyszeć takie utwory jak między innymi: „Podaruj mi piosenkę” Edyty Geppert, „Nauczmy się żyć obok siebie” Zbigniewa Wodeckiego, „Wielka woda” Maryli Rodowicz, czy „Po prostu bądź” zespołu Manaam. 

- Kiedy tworzyłem ten teatr, przyświecała mi myśl, że ma on nie odbierać ludziom chęci do życia. W trudnych czasach, w obliczu tak strasznych wydarzeń, chcemy tę chęć do życia i nadzieję wskrzesić. Doskonałą okazją do tego jest Międzynarodowy Dzień Teatru i urodziny naszej Kamienicy. Choć będą one trzynaste, postaramy się w pewien sposób odczarować tę liczbę – mówi Emilian Kamiński, dyrektor naczelny i artystyczny teatru.

Urodzinowy koncert „Szczęśliwa 13-stka” odbędzie się 23 marca (środa) o godz. 19.30. Wydarzenie ma zjednoczyć widzów, dodać otuchy i nadziei. Koncert będzie też realnym, finansowym wsparciem Ukrainy, bowiem całkowity dochód z niego przeznaczony zostanie na Polską Akcję Humanitarną.  

Bilety – cegiełki do kupienia w kasie biletowej oraz na stronie teatru. 

Źródło:

Materiał nadesłany

Wątki tematyczne