EN
7.02.2023, 08:46 Wersja do druku

Warszawa. Teatr Fizyczny na Styku Kultur

Inne aktualności

18 lutego o godz. 18.00 na scenie BOK odbędzie się międzynarodowe spotkanie teatralne artystów z krajów Europy i Ameryki Południowej „Zjednoczeni w Różnorodności – Dla Teatru Fizycznego”.

Jednego wieczoru wystąpią przedstawiciele dwóch kontynentów. W programie spektakle i pokazy pracy artystów z Ekwadoru, Chile, Kolumbii, Danii, Francji i Polski. Nie zabraknie elementów klaunady, pantomimy, teatru cieni, iluzji oraz technologii video mappingu na scenie.

DARMOWE BILETY DO ODEBRANIA W KASACH BIAŁOŁĘCKIEGO OŚRODKA KULTURY.

W ramach programu zaprezentowany zostanie spektakl kulminujący międzynarodową pracę aktorów Ameryki Południowej i Europy. Ukaże on eksplorowanie przejawu żywiołów w ciele człowieka oraz możliwości przekazania historii ciałem. We wspólnej fizycznej pracy teatralnego chóru zostaną zburzone granice międzykontynentalne, przy jednoczesnym uwidocznieniu elementów kultury każdego kraju uczestniczącego w projekcie.

Magdalena Kultys Lal – reżyser spektaklu - zaprasza widza do odkrycia na nowo cielesności aktora na scenie i jego muzyczności. „Teatr fizyczny na styku kultur” to jedyne w swoim rodzaju wydarzenie w Polsce, które pozwala na przegląd spektakli młodych artystów z Europy i Ameryki Południowej, którzy całkowicie posługują się językiem wizualnym na scenie. Po spektaklach możliwość rozmów z artystami. Wydarzenie wieńczy dwuletni projekt aktorów, pedagogów i studentów nad współczesnym treningiem aktora teatru fizycznego.

Projekt wygrał konkurs wniosków w 2020 r. w programie Budowanie Potencjału w Dziedzinie Młodzieży zarządzanego przez Europejską Agencją Wykonawczą ds. Edukacji i Kultury w Brukseli. Projekt współfinansowany ze środków UE.

***

Data: sobota, 18 lutego 2023

Godzina rozpoczęcia: 18.00

Miejsce: Warszawa - Białołęka, Białołęcki Ośrodek Kultury, ul. Głębocka 66

Źródło:

Materiał nadesłany

Wątki tematyczne