EN

25.08.2021, 15:19 Wersja do druku

Warszawa. "Taśma" otworzy nowy sezon teatralny w Teatrze WARSawy

Nowy sezon teatralny w Teatrze WARSawy otworzy „Taśma” w reżyserii Michała Siegoczyńskiego. Pokazy odbędą się 2 i 3 września o godz. 19.00.

fot. mat. teatru

Psychologiczna rozgrywka, pełna zwrotów akcji i prowadząca do zaskakującego finału. Dwóch przyjaciół z czasów licealnych spotyka się po latach. Jon w aurze sukcesu czeka na premierę swojego debiutanckiego filmu na lokalnym festiwalu. Vince jest drobnym dealerem narkotyków. Z początku niewinna rozmowa zaczyna się przeradzać w odkrywanie mroków przeszłości. Wszystko zmierza w kierunku bolesnej konfrontacji, która okazuje się ukartowanym planem Vince’a. Zjawiskowa rola Magdaleny Popławskiej. „Taśma” to trzymający w napięciu, ale nie pozbawiony dowcipu thriller. 

W "Taśmie" Stephena Belbera publiczność, zamknięta w klaustrofobicznym wnętrzu pokoju taniego hotelu gdzieś w Michigan, uczestniczy w spotkaniu dwóch prawie trzydziestoletnich mężczyzn. Kiedyś byli szkolnymi przyjaciółmi. Dziś Jon jest reżyserem stojącym u progu filmowej kariery, a Vince lekkoduchem z Oakland, strażakiem dorabiającym na handlu kokainą. 

Gdy okazuje się, że miłosne podboje nastolatków, pamiętane jako bolesne zadry tkwią w ich myślach przez lata, wieczór przeradza się w zimną psychologiczną rozgrywkę... Aktorzy trafnie realizują założenia taktyczne Belbera, a widz tylko dzięki nutce ironii wprowadzanej przez niesfornego Sajnuka, może przetrwać na "Taśmie" aż do nieoczekiwanego rozwiązania. 

Cezary Korycki 

Trzymająca w napięciu opowieść o winie i karze w brawurowym wykonaniu młodych aktorów. 

Roman Pawłowski "Gazeta Wyborcza” 

W Starej Prochowni "Taśma" w reżyserii Michała Siegoczyńskiego z udziałem Magdy Popławskiej, polskiej Tyldy Swinton. Rola, w której ważne jest każde spojrzenie, gest, drżenie głosu. Rany boskie!

Łukasz Drewniak "Przekrój" 

BILETY: https://teatrwarsawy.pl/spektakl/tasma/

Źródło:

Materiał nadesłany