EN

30.09.2022, 13:09 Wersja do druku

Warszawa. Święto Lata w teatrze. 15. urodziny programu

Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego zaprasza 15 października na wspólne świętowanie 15. urodzin programu Lato w teatrze w przestrzeniach Ośrodka Kultury Ochoty w Warszawie. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Formularz zgłoszeniowy dostępny jest TUTAJ. Na zgłoszenia czekamy do 3 października.

fot. mat. Instytutu Teatralnego

Święto Lata w teatrze to przede wszystkim okazja do spotkań i rozmów. Nie zabraknie dobrego jedzenia, urodzinowych życzeń i dmuchania świeczek, ale także warsztatów, rozmów stolikowych, sieciowania, okazji do refleksji, śmiechu i tańca. Święto współtworzą z nami urodzinowi goście, którzy w otwartym naborze zgłosili pomysły na poprowadzenie dwugodzinnych warsztatów.

Do wspólnego świętowania – które rozpoczniemy o godz. 10.00 – zapraszamy wszystkie osoby, które kiedykolwiek w ramach Lata w teatrze realizowały projekty, prowadziły warsztaty, pełniły opiekę pedagogiczną, wspierały zespoły projektowe, zajmowały się grafiką, dokumentacją filmową, czy fotograficzną, były w komisji ekspertów, gościły namiot cyrkowy, tworzyły spektakle w namiocie cyrkowym lub po prostu czują powiązanie z programem. Bądźcie z nami tego dnia!

Na zgłoszenia czekamy do 3 października. Święto Lata w teatrze odbędzie się w przestrzeniach Ośrodka Kultury Ochoty w Warszawie. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, dlatego uprzejmie prosimy o odpowiedzialne zgłaszanie się i – jeśli nie jest to konieczne ze względów zdrowotnych – unikanie odwoływania rezerwacji niedługo przed wydarzeniem. O ostateczne potwierdzenia przybycia będziemy prosić do 5 października. Ewentualne koszty transportu i noclegu pokrywają uczestnicy.

PROGRAM

Rejestracja na wydarzenie od godz. 9.30 w Miejscu Aktywności Lokalnej (MAL, ul. Grójecka 108), gdzie otworzymy Święto i zjemy wspólne śniadanie, a od godz. 11.30 w Ośrodku Kultury Ochoty (OKO, ul. Grójecka 75), gdzie odbędą się wszystkie kolejne punkty programu.

10.00 – 11.30 | Otwarcie Święta Lata w teatrze i wspólne śniadanie

12.00 – 14.00 | Warsztat do wyboru spośród propozycji zgłoszonych w otwartym naborze

Prowadzące i prowadzący są związani z Latem w teatrze od lat. Zaproponowane warsztaty wywodzą się z ich doświadczeń pozyskanych w programie i mogą zainspirować zarówno osoby długo współpracujące z programem, jak i te, które nie realizowały żadnego projektu. Każdy może wziąć udział tylko w jednym warsztacie. W formularzu zgłoszeniowym prosimy o wskazanie swojego pierwszego i drugiego wyboru warsztatów, gdyż liczba miejsc jest ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń. Tytuły, opisy i informacje o prowadzących warsztaty znajdują się TUTAJ i w załączniku.

13.30 – 15.00 | Obiad

15.00 – 17.30 | Warsztat ,,Jak Lato wpływa, gdy upływa” | prowadzenie: Justyna Czarnota

Wiele osób podkreśla, że udział w programie Lato w teatrze jest rozwijającym, a czasem nawet formującym doświadczeniem. Mówią to nie tylko młode osoby uczestniczące czy osoby prowadzące warsztaty, ale też oglądające pokazy, spotykające się z beneficjentami, a także przedstawiciele domów kultury goszczących namiot cyrkowy. Jeśli po spotkaniu z Latem w teatrze rzeczywiście stajemy się trochę inni – na czym ta inność polega? Co ten program daje nam jako ludziom a co przynosi naszym organizacjom? Czego jest początkiem? Do czego zachęca i motywuje, co wzmacnia?

Wierzymy, że Lato w teatrze to ważny program, który realnie wpływa na edukację teatralną w Polsce i dlatego organizujemy spotkanie, które będzie okazją do wydobycia wspomnień i da szansę na rozmowę z innymi osobami o ich latoteatralnych przygodach. Wymienimy się też doświadczeniami i pomysłami na przekładanie latoteatralnych doświadczeń na pracę w ciągu roku.

18.00 | Tort urodzinowy i ,,Sto lat, sto lat!” dla Lata w teatrze

19.00 – 20.30 | „Na przypale” czyli niescenariuszowe historie Lata w teatrze | performer: Przemek BUKS Buksiński

Wydarzenie artystyczne oparte na opowieściach i przeżyciach związanych z realizacją projektów Lwt. Podczas wieczoru zostaną wydobyte latoteatralne historie, te miłe i niemiłe, piękne, przerażające, zaskakujące. A wszystko zostanie upiększone sprawdzonymi i realizowanymi na całym świecie technikami improwizacji teatralnej.

Powstaną randomowe historie, niepowtarzalne utwory muzyczne i sztos wiersze. Udział publiczności w tym wydarzeniu będzie bezwzględny! Od samego początku będzie mieć realny wpływ na to co się dzieje na scenie i jak układają się historie.

21.00 | Koncert zespołu Elektro Mahatma

Transowo-mantryczna sytuacja muzyczna. Dansterapia w szybkim tempie. Trzy poziomy ekspresji oparte na sile ludzkich ciał, energii elektrycznej i napędzie metafizycznym. Ruch to zdrowie, które potęguje uśmiech i wspólny rytm. Ten szalony muzyczny performance tworzą ludzie związani z pięcioma edycjami kaliskiego Lata w teatrze (w Teatrze im. Wojciecha Bogusławskiego w Kaliszu i w Stowarzyszeniu Multi.Art).

22.00 – 0.00 | Impreza ,,DJ-e i DJ-ki Lata”

Impreza taneczna, podczas której swoje sety zagrają osoby związane z Latem w teatrze. El Farel (Ewelina Knajdek-Marcinkowska) to miłośniczka i propagatorka klasycznych domówek, uwielbia przypominać piosenki, które wszyscy znają i kochają, a trochę już o nich zapomnieli. Postara się podtrzymać ogień po koncercie Elektro Mahatmy. Y-BEL (Jakub Drzastwa) zaprosi na tańce w stylu funky, ethno electro i funky groove, a Rayndu (Paulina Andruczyk) zagra energetycznego seta przepełnionego głównie muzyką electro w różnych odsłonach.

Źródło:

Materiał własny