EN

17.05.2021, 15:09 Wersja do druku

Warszawa. "Święta Kluska" w Komunie Warszawa

22 i 23 maja o godz. 19.00 w Komunie Warszawa (Szkole E. Plater 31) odbędzie się spektakl „Święta Kluska” w reż. Agnieszki Smoczyńskiej.

fot. PatMic

Tytułowa KLUSKA (Piotr Trojan) to bulterierka, ciągle bardzo głodna, spędzająca radosne szczenięctwo w domu bezdzietnej pary kreatywnych pracowników korporacji. Pani STARA (Małgorzata Gorol) wypatruje życia, które według niej jest zawsze gdzie indziej, a jej dużo starszy konkubent STARY (Andrzej Konopka) jest bardzo nieśmiały. Z czasem KLUSKA sprawia im coraz więcej kłopotów. Samotność kieruje ją w stronę Bogapsy. Ten tragikomiczny i minimalistyczny musical na trójkę aktorów oparty jest na prawdziwej biografii. Tylko z lekką domieszką fantazji.

Reżyserką spektaklu jest nagrodzona na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni Agnieszka Smoczyńska. Nagrodę otrzymała za reżyserię swojego drugiego filmu pt. „Fuga”, ale uwagę filmowego świata zwróciła na siebie kilka lat wcześniej za sprawą filmu „Córki Dancingu”, który był dystrybuowany m.in. w Stanach Zjednoczonych i Japonii. „Fuga” miała premierę w Cannes.

Autorami libretta „Kluski” są Robert Bolesto i Zuzanna Wrońska. Robert Bolesto to dramaturg i scenarzysta, współpracujący m.in. z TR Warszawa i Teatrem Powszechnym. „Córki Dancingu” czy „Ostatnia Rodzina” to jego scenariusze, które z wielkim sukcesem przeniesiono na ekran.

Muzyka, czyli element bez którego holy-hop-dog musical obyć się nie może, to wynik współpracy Zuzanny Wrońskiej i Marcina Macuka. Para spotkała się już podczas tworzenia ścieżki dźwiękowej do „Córek Dancingu” Smoczyńskiej. Wrońska na co dzień jest związana z projektem Ballady i Romanse, Macuk to postać znana z twórczości o dużym spektrum gatunkowym – produkuje (m.in. albumy projektu NOSOWSKA), komponuje (m.in. muzykę do filmów Marcina Wrony), gra (zespoły HEY i Pogodno).

Uwaga! spektakl przeznaczony dla widzów dorosłych!

Komuna Warszawa

„Święta Kluska”

Obsada:

Piotr Trojan, Małgorzata Gorol, Andrzej Konopka

BILETY: ewejsciowki.pl

Program współfinansuje m.st. Warszawa

Galeria Komuny Warszawa powstała dzięki środkom z Funduszu Wsparcia Kultury

Partner Kina Letniego: Against Gravity

Partner letniej sceny muzycznej: BUH

Źródło:

Materiał nadesłany

Wątki tematyczne