EN
24.02.2021, 15:12 Wersja do druku

Warszawa. Świąteczny tydzień w Muzeum Fryderyka Chopina

Inne aktualności

Recitale i specjalne pokazy odbędą się w ramach świątecznego tygodnia z okazji 211. rocznicy urodzin Fryderyka Chopina w Muzeum kompozytora w Warszawie.

"Do 28 lutego każdego dnia czekają na zwiedzających wspaniałe niespodzianki i prezent" - poinformowała PAP Ola Gruda, z działu promocji Narodowego Instytutu Fryderyka Chopina, który jest organizatorem wydarzenia.

W dniach 23-28 lutego Muzeum Fryderyka Chopina zaprasza za symboliczną złotówkę. Każdego dnia o godz. 18 -tej będą się odbywać recitale pianistyczne młodych artystów, którzy zakwalifikowali się do eliminacji Konkursu Chopinowskiego; są to Andrzej Wierciński, Adam Kałduński, Jakub Kuszlik, Julia Łozowska, Kamil Pacholec, Marcin Wieczorek.

W Muzeum odbywają się też dwa pokazy specjalne - jednym z nich jest wystawa czasowa "Chopin i przyjaciele", drugim - pokaz rękopisu Fantazji-Impromptu cis-moll op. 66.

Muzeum w świątecznym tygodniu jest czynne dłużej - od wtorku do piątku w godzinach od 11-20, zaś w sobotę i niedzielę 11-21. Do każdego biletu zostanie dołączony muzyczny prezent.

Źródło:

PAP

Wątki tematyczne