EN

29.09.2021, 14:40 Wersja do druku

Warszawa. "Stream", "Fantazja" i "2020:Burza" w programie 9. Festiwalu Kultury Bez Barier

TR Warszawa po raz dziewiąty bierze udział w Festiwalu Kultury bez Barier. W ramach odbywającego się w dniach 30 września-10 października 2021 roku festiwalu, 30 września i 1 października br. zaprosimy na retransmisję spektaklu w reżyserii Katarzyny Minkowskiej “Stream”. Spektakl będzie opatrzony polskimi napisami, audiodeskrypcją i tłumaczeniem na Polski Język Migowy.

fot. mat. organizatora

Ponadto uczestnicy i uczestniczki festiwalu wezmą udział w spektaklach granych stacjonarnie na obu scenach TR Warszawa. Każdego wieczoru zapewniona zostanie pętla indukcyjna, audiodeskrypcja będzie czytana 3 października br. podczas spektaklu “Fantazja” w reżyserii Anny Karasińskiej oraz 6 października br. podczas spektaklu “2020:Burza” w reżyserii Grzegorza Jarzyny. Na spektaklu “2020:Burza” zostaną także wyświetlone polskie napisy.

FESTIWAL KULTURY BEZ BARIER

Wydarzenie odpowiada na potrzeby osób często wykluczanych z codziennego życia społecznego i kulturalnego. Tegoroczna odsłona festiwalu opatrzona jest hasłem MOŻESZ być blisko! Festiwal organizowany jest przez Fundację Kultury Bez Barier, Urząd Miasta Stołecznego Warszawy, Teatr Ochoty imienia Haliny i Jana Machulskich oraz Disney Polska. Program 9. Festiwalu Kultury Bez Barier tworzy 61 instytucji i organizacji kultury z 15 polskich miast: Białegostoku, Bielsko-Białej, Chorzowa, Gdańska, Gdyni, Krakowa, Lublina, Łodzi, Nowego Sącza, Piekar Śląskich, Poznania, Rzeszowa, Torunia, Warszawy i Wrocławia.

W ramach festiwalu odbędzie się blisko 200 wydarzeń, m.in. spektakli, pokazów filmowych, wystaw, spacerów, spotkań i warsztatów, które opatrzone będą napisami dla niesłyszących, tłumaczeniami na polski język migowy, audiodeskrypcją, pętlami indukcyjnymi, materiałami do dotykania czy pomocy festiwalowych asystentek oraz asystentów. W programie nie zabraknie również propozycji odpowiadających na potrzeby osób w spektrum autyzmu. 

Szczegółowe informacje o całym programie festiwalu znajdują się tutaj.

Źródło:

Materiał nadesłany

Wątki tematyczne