EN

17.03.2022, 11:05 Wersja do druku

Warszawa. Spotkanie wokół książki „Teatr w pandemii” w Instytucie Teatralnym

Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego zaprasza 29 marca o godz. 18.00 na kolejne spotkanie z cyklu „Książka w teatrze”, poświęcone monografii naukowej pt. „Teatr w pandemii” pod redakcją dr Katarzyny Kalinowskiej i dr Katarzyny Kułakowskiej.

fot. mat. Instytutu Teatralnego

Książka ukazała się nakładem Wydawnictwa Instytutu Teatralnego pod koniec 2021 roku. Jest zbiorem artykułów przygotowanych na podstawie badań polskiego teatru i życia teatralnego w czasie pandemii, prowadzonych w 2020 roku przez interdyscyplinarne grona badaczy i badaczek. Jak piszą redaktorki publikacji, jej „głównym celem i ambicją jest zajrzenie w każdy zakamarek świata teatru i udokumentowanie jego kondycji w bezprecedensowym czasie pandemii”.

Ze względu na to, że spotkanie odbywa się wkrótce po Międzynarodowym Dniu Teatru, będzie ono również okazją do szerszego przyjrzenia się skutkom dwuletniego okresu pandemii w polskim teatrze. Co zostało z tego czasu? Co się zmieniło? Czy czegoś się nauczyliśmy jako środowisko?

W spotkaniu udział wezmą: dr Bogna Kietlińska (Instytut Stosowanych Nauk Społecznych Uniwersytetu Warszawskiego), dr Katarzyna Plebańczyk (Instytut Kultury Uniwersytetu Jagiellońskiego), prof. ucz. Wojciech Pawlik, em. (UW, Instytut Stosowanych Nauk Społecznych Uniwersytetu Warszawskiego). Rozmowę poprowadzi Tomasz Kukołowicz – współautor wstępu do książki.

Bezpłatne zaproszenia na wydarzenie dostępne są na stronie Instytutu i w serwisie GoOut.net.

Cykl spotkań KSIĄŻKA W TEATRZE poświęcony jest najnowszym publikacjom o szeroko pojętej tematyce teatralnej.

Twórcy teatralni, znawcy i miłośnicy teatru, wspólnie z publicznością, rozmawiają o najświeższych wydawnictwach dotyczących historii i teorii teatru, krytyki teatralnej, performatyki, scenografii, wspomnień i biografii ludzi teatru, a także najnowszej dramaturgii.

Spotkaniom często towarzyszy krótki program artystyczny: czytanie fragmentów omawianych tekstów przez wybitnych aktorów, spektakle, piosenki, pokazy slajdów. Przed każdym ze spotkań można kupić omawianą książkę w promocyjnej cenie.

Wydarzenie będzie otwarte dla publiczności i zorganizowane zgodnie z obowiązującą w IT dyscypliną sanitarną.

Źródło:

Materiał własny

Wątki tematyczne