EN
9.09.2021, 11:43 Wersja do druku

Warszawa. SPEKTAKLOVE w nowym sezonie teatralnym

Życie teatralne stolicy rozkwitło na nowo. Spektakle znów dają radość i „zmuszają” do przemyśleń... Stąd też SPEKTAKLOVE uosabia potrzebę szerzenia kultury teatralnej, a w Warszawie warto spędzić czas kulturalnie, aby poznać sztuki znane i lubiane w urokliwej przestrzeni Małej Warszawy przy ulicy Otwockiej 14. SPEKTAKLOVE to teatr dla wszystkich, którzy poszukują dobrych inscenizacji, zabawnych i inteligentnych oraz ze świetną obsadą, dobrze wyreżyserowanych i zagranych. 

W tym porcie sztuki, po prawej stronie Wisły możemy tworzyć i dzielić się naszą twórczością z widzami. Po to, by choć trochę rozświetlić rzeczywistość a także poruszyć serca. Towarzyszy nam w tym nieodmiennie pozytywna energia, nietuzinkowy i skłaniający do refleksji repertuar oraz przede wszystkim wspaniali aktorzy. Na naszej scenie m.in.: Olga Bołądź, Małgorzata Foremniak, Izabela Kuna, Magdalena Lamparska, Anita Sokołowska, Magdalena Stużyńska, Mateusz Banasiuk, Szymon Bobrowski, Rafał Królikowski, Wojciech Malajkat czy Bartłomiej Topa – mówią Katarzyna Fukacz i Damian Słonina, twórcy SPEKTAKOVE.

Nowy sezon teatralny SPEKTAKLOVE otworzy sztuka „Dobrze się kłamie” w reżyserii Marcina Hycnara (10 września). Ponadto w Małej Warszawie już we wrześniu aż dwie premiery:

fot. mat. organizatora

„Inteligenci” w reżyserii Wojciech Malajkata (17 września)

Autor sztuki Marek Modzelewski i reżyser Wojciech Malajkat sprawnie i z humorem opowiadają historię jednej rodziny, ale kontekst tej opowieści jest uniwersalny. To już nie tylko konflikt małżeński czy pokoleniowy, to znana wszystkim wojna polsko-polska, która toczy się w czterech ścianach wielu domów.

fot. mat. organizatora

„Miłość po dwóch stronach Atlantyku” w reżyserii Bożenny ‘Bo’ Intrator (30 września)

To opowieść o tym, co naprawdę ważne, o naszych najbliższych, o elementarnych uczuciach i więzach rodzinnych, które okazują się silniejsze od wszystkiego. 

Jesień na scenie SPEKTAKLOVE to także pełne humoru, refleksyjne oraz pogodne tytuły, które zostały docenione przez widzów i recenzentów: „Ludzie inteligentni", „Imię", „Kolacja dla głupca”.

REPERTUAR: spektaklove.pl

Źródło:

Materiał nadesłany