13.02.2021, 08:10 Wersja do druku

Warszawa. Spektakl "Statek miłości. Odcinek 1" Teatru 21 online na Walentynki

"Statek miłości. Odcinek 1" warszawskiego Teatru 21 - zespołu, który w tym roku został nagrodzony Paszportem Polityki w kategorii "Teatr", będzie można zobaczyć z okazji Walentynek na portalu eWejsciowki.pl od 12 do 21 lutego.

fot. Grzegorz Press

"Zysk z biletów przeznaczony zostanie na remont Centrum Sztuki Włączającej i stałej siedziby teatru" - wyjaśniono w informacji przesłanej PAP.

"Przedstawienie Statek miłości. Odcinek 1 jest jedną z odsłon cyklu realizowanego przez Teatru 21 w latach 2012-15. Każdy z odcinków naszego teatralnego serialu został zrealizowany jako osobny, autonomiczny element. Nie trzeba oglądać wszystkich. Przedstawienia te opowiadają o najważniejszych dla aktorów Teatru 21 tematach" - powiedziała reżyser przedstawienia Justyna Sobczyk.

Jak zaznaczyła, w "Statku miłości" zespół "skupił się wokół tematu miłości, uczuć, pragnienia bliskości".

"W spektaklu poznajemy czternastu bezrobotnych aktorów, którzy nie znaleźli producenta dla swojego wymarzonego serialu ...i my wszyscy. Postanawiają założyć biuro podróży pod nazwą Statek miłości.

Bohaterowie wpadają na pomysł organizowania rejsów do źródła. Postanawiają stworzyć program artystyczny, który zapewni widzom przeżycie jedyne w swoim rodzaju" - czytamy w opisie przedstawienia.

Spektakl będzie można zobaczyć na portalu eWejsciowki.pl od 12 do 21 lutego br. Rejestracja wideo będzie dostępna w dwóch wersjach - z napisami oraz z tłumaczeniem na polski język migowy (PJM).

Jak wyjaśniono, "w ostatniej scenie spektaklu Statek miłości. Odcinek 1 aktorzy wykonują zbiorowy taniec hula, którym chcą przywołać miłość".

Zapowiedziano, że z okazji Walentynek "Teatr 21/ Centrum Sztuki Włączającej przygotował wydarzenie towarzyszące - krótkie warsztaty hawajskiego tańca online, które poprowadzi Joanna Mazurek, pasjonatka kultury Hawajów i nauczycielka tańca hula". Początek warsztatów 14 lutego o godz. 19 na platformie ZOOM (https://us02web.zoom.us/j/83719923651).

Źródło:

PAP

Wątki tematyczne