EN

24.09.2020, 09:18 Wersja do druku

Warszawa. Spektakl "Róża ze Skaryszewskiej" w Muzeum Warszawskiej Pragi

fot. Artur Chmielewski

Inne aktualności

Teatr Sceny Lubelska 30/32 zaprasza na spektakl „Róża ze Skaryszewskiej” współfinansowany przez urząd m.st. Warszawy. Spektakl w 2019 roku otrzymał I WARSZAWSKĄ NAGRODĘ EDUKACJI KULTURALNEJ, jako świadectwo docenienia wysokiej wartości artystycznej i uznania za wybitne osiągnięcia w obszarze teatru autorskiego.

"Róża ze Skaryszewskiej" jest podróżą przez ożywiony album wspomnień mieszkańców kamienicy, którzy mieszkali na powojennej warszawskiej Pradze od roku 1945 aż do dziś. Budynek ten stoi w pobliżu Dworca Wschodniego, ważnej historycznej stacji kolejowej w Warszawie, a z drugiej strony w bezpośrednim sąsiedztwie słynnego obozu przejściowego.

To co wyróżnia spektakl spośród innych prezentacji o tematyce historycznej to nowoczesne podejście do tematu, śmiała forma scenograficzna opierająca się na powiększonych czarno-białych kolażach fotograficznych, dużo humorystycznych scen oraz narracyjna muzyka na żywo.

Główna bohaterka spektaklu pani Róża Karwecka została wyróżniona nagrodą Ireny Sendlerowej dla Ludzi czyniących dobro (2018).

Reżyser i scenograf: Dariusz Kunowski; muzyk: Henio Małolepszy; aktorzy: Daniel Brzeziński, Piotr Herbich, Katarzyna Żytomirska i Agata Brzozowicz. współfinansowanie: Urząd m.st. Warszawy WSTĘP WOLNY!

29 września godz. 19.00 Muzeum Pragi ul. Targowa 50/52 06, 13, 20, 27 października godz. 19.00 bezpłatne wejściówki do odebrania w kasie lub na stronie: https://muzeumwarszawy.pl/spektakl-roza-ze-skaryszewskiej-w-muzeum-warszawskiej-pragi/Źródło:

Materiał nadesłany