EN
11.04.2022, 14:45 Wersja do druku

Warszawa. Spektakl „O Wilku i Czerwonym Kapturku” w nowej odsłonie w MIK

24 kwietnia o 12.00 w Mazowieckim Instytucie Kultury odbędzie się kolejny, rodzinny spektakl. Tym razem spotkamy się z Wilkiem i Czerwonym Kapturkiem. Czy ta napisana na nowo, stara bajka ma szansę zakończyć się tak, jak jej klasyczna wersja, którą opowiadali nam nasi rodzice i dziadkowie? Przekonajcie się sami.

fot. Bartek Warzecha

Sztuki Marty Guśniowskiej są zwykle mądre, ciepłe i bardzo dowcipne. Autorka lubi przetwarzać powszechnie znane, baśniowe wątki, zaprzeczać myślowym schematom. Tak jest i tym razem, w bajce "O Wilku i Czerwonym Kapturku".

Kapturek nie jest grzeczną, dobrze ułożoną dziewczynką. Ma humory, dyskutuje z samym, przedstawiającym tę opowieść Narratorem i zdziwicie się, ale wcale nie lubi chodzić do Babci! Wilk to uzależniony od Mamy życiowy nieudacznik, który mimo nie najmłodszego wieku nie nauczył się jeszcze polować. I zamiast budzić strach, wywołuje w lesie tylko śmiech. Babcia natomiast ma wyraźną słabość do Leśniczego i… nie tylko.

Najważniejsze jednak jest to, że bohaterowie Guśniowskiej (i pozytywni, i negatywni), mimo swych wad, w gruncie rzeczy mają dobre serca i potrafią cieszyć się życiem.

Po spektaklu zapraszamy na warsztaty plastyczno-teatralne!

Teatr Lalki i Aktora ,,KUBUŚ” (Autor: Marta Guśniowska) Występują: Ewa Lubacz, Andrzej Matysiak, Małgorzata Oracz

Czas trwania: 45 minut

Spektakl dla dzieci: od 3. roku życia

24 kwietnia, godz. 12.00/ "O Wilku i Czerwonym Kapturku"

Mazowieckiego Instytutu Kultury, ul. Elektoralna 12

Bilety:  20 zł dostępne w Kasie MIK i na mik.waw.pl

Źródło:

Materiał nadesłany