23.02.2021, 15:17 Wersja do druku

Warszawa. Spektakl "Jeszcze nic się nie stało" w ramach Festiwalu Nowe Epifanie

25 lutego o godz. 19.00 odbędzie się premiera online spektaklu „Jeszcze nic się nie stało" w reż. Moniki Popiel z Teatru im. J. Kochanowskiego w Opolu na Festiwalu Nowe Epifanie.

fot. mat. Festiwalu Nowe Epifanie

Dostęp VOD przez 48 godzin od momentu publikacji.

Dla twórców spektaklu apokalipsa oznacza odsłonięcie tego, co wcześniej było ukryte. Artystów interesuje apokalipsa w najintymniejszym wymiarze – odsłonięcie się przed drugim człowiekiem, będące podstawą każdej relacji; odsłonięcie się przed samym sobą; odsłonięcie się w jakimkolwiek akcie ekspresji.

W czasach pandemii i pogłębiających się podziałów społecznych, bliskość jest pojęciem, które musi zostać skonstruowane na nowo. Twórcy przedstawienia są przekonani, że aby społeczna bliskość mogła na nowo zaistnieć, każde z nas musi dokonać osobistej apokalipsy – odsłonić to, co w nas najbardziej intymne, bezbronne, delikatne; a także nauczyć się przyjmować osobiste apokalipsy innych.

Zespół

Julita Goździk (kostiumy i scenografia),

Aneta Jankowska (muzyka, performans),

Anna Kamińska (performans),

Maria Leśnodorska (produkcja),

Jan Lorys (performans),

Monika Popiel (reżyseria),

Paweł Urbanowicz (performans)

Producent: Fundacja Przestrzeń Filmowa we współpracy z Teatrem im. J. Kochanowskiego w Opolu

***

„Któż zdoła się ostać?” to hasło 12. edycji interdyscyplinarnego Festiwalu Nowe Epifanie organizowanego przez Centrum Myśli Jana Pawła II, instytucję kultury m.st. Warszawy. Tegoroczna edycja ma formułę online. Festiwal rozpoczął się 17 lutego i potrwa do 28 marca. W programie: dziewięć premier teatralnych, cykl koncertów muzyki dawnej, warsztaty i wydarzenie kulinarne.

Bilety i spektakle dostępne przez platformę e-Wejściówki w cenach do wyboru wg uznania od 5 zł do 15 zł.

Pełny program festiwalu znajdziecie na stronie noweepifanie.pl

***

Organizator: Centrum Myśli Jana Pawła II, Instytucja Kultury m.st. Warszawy

Partnerzy: Teatr Dramatyczny im. Jerzego Szaniawskiego w Wałbrzychu, Teatr im. Wilama Horzycy w Toruniu, Teatr Łaźnia Nowa w Nowej Hucie, Teatr Miejski w Gliwicach, Teatr Współczesny w Szczecinie, Stowarzyszenie Pedagogów Teatru, Stowarzyszenie Potem-O-Tem, Fundacja na Marginesie, Fundacja Przestrzeń Filmowa, Fundacja Teatr Rzeczy, Teatr Soho, Teatr im. Jana Kochanowskiego w Opolu, e-Wejściówki, Muzeum Ewolucji, Instytut Teatralny, Ruch Muzyczny

Patroni medialni: Polskie Radio PR 2, TVP Kultura, Miesięcznik Teatr, E-teatr.pl, Teatralny.pl, Teatrologia.info, Cojestgrane24.pl

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Projekt współfinansuje m.st. Warszawa.

Źródło:

Materiał nadesłany

Tematy w toku