EN
11.03.2021, 11:47 Wersja do druku

Warszawa. Spektakl "Imię" powraca na scenę Spektaklove w Małej Warszawie

Na scenę Spektaklove w Małej Warszawie w sobotę powraca przedstawienie francuskiej komedii "Imię" Matthieu Delaporte'a i Alexandre'a de la Pattelicre w reżyserii Grzegorza Chrapkiewicza. W spektaklu występują, m.in.: Małgorzata Foremniak, Dorota Krempa, Szymon Bobrowski i Wojciech Malajkat.

mat. teatru

"Spektakl nie jest komedią pozbawioną refleksji, a śmiech bywa tutaj gorzki. W tej sztuce błahy powód generuje konflikt, uświadamiając bohaterom to, co zostało zaprzepaszczone w ich życiu" - czytamy w informacji przesłanej PAP.

Przypomniano, że "ekranizacja Imienia ściągnęła do kin rekordową liczbę widzów", a "nakręcony w 2012 r. film otrzymał dwa Cezary oraz trzy nominacje (w tym za najlepszy scenariusz adaptowany)".

"Dobrze napisane, dowcipne dialogi i wyraziste postaci, to komediowe atuty Imienia, porównywanego często do Boga mordu (filmowa Rzeź Romana Polańskiego)" - napisano na stronie teatru.

Wyjaśniono, że akcja spektaklu "rozgrywa się w ciągu jednego wieczoru, podczas kolacji wyprawianej przez profesora literatury Pierre'a (Szymon Bobrowski) i jego żonę Elisabeth (Małgorzata Foremniak) w ich paryskim mieszkaniu". "Wieczorem gospodyni zaserwuje wyśmienite potrawy kuchni marokańskiej, pan domu zaimponuje gościom powiększonym o kolejne tomy księgozbiorem. Zdecydowanie zapowiada się udana kolacja. Zaproszeni goście to przyjaciel domu, puzonista – Claude (Marcin Hycnar / Mateusz Banasiuk), brat Elisabeth - błyskotliwy przedsiębiorca Vincent (Wojciech Malajkat) oraz jego dużo młodsza ciężarna partnerka Anna (Dorota Krempa)" - czytamy w opisie przedstawienia.

"W tym gronie przebieg spotkania zdawał się przewidywalny. Jednak tym razem typowe, drobne sprzeczki przerodzą się w prawdziwą bitwę. Całe zamieszanie wywoła z pozoru niewinne pytanie o planowane imię dla dziecka" - napisano na stronie teatru.

Autorką tłumaczenia "Imienia" ("Le Prénom") jest Barbara Grzegorzewska. Scenografię zaprojektował Wojciech Stefaniak, a kostiumy - Justyna Woźniak. Muzykę skomponował Szymon Wysocki.

Występują: Małgorzata Foremniak, Dorota Krempa, Mateusz Banasiuk/ Marcin Hycnar, Szymon Bobrowski i Wojciech Malajkat.

Bilety można nabyć na stronie: spektaklove.pl.

Prezentacja spektaklu "Imię" - 13 marca o godz. 19.30 w Małej Warszawie (ul. Otwocka 14). Kolejne przedstawienia - 14 i 21 marca br.

Źródło:

PAP

Wątki tematyczne