EN
01.07.2022, 08:20 Wersja do druku

Warszawa. Spektakl familijny w namiocie cyrkowym „Jak przestałem być idealny” - od 7 lipca

Po dwóch latach przerwy mobilna scena Instytutu Teatralnego  im. Zbigniewa Raszewskiego w niebiesko-białym namiocie cyrkowym wyrusza w trasę. Objazd spektaklu familijnego „Jak przestałem być idealny” rozpocznie się 7 lipca pokazem w parku przy warszawskiej Królikarni.

fot. Maciej Czerski

"W wypełnionym muzyką na żywo spektaklu pytania o odmienność i różnorodność sąsiadują z wyczynami akrobatów, a humor z refleksją o tym, jak długa droga prowadzi czasami do samoakceptacji" - czytamy w przesłanej PAP informacji.

Familijny spektakl "Jak przestałem być idealny" jest inspirowany mitem o Ganeśi – hinduskim bóstwie z głową słonia oraz prawdziwą historią Josepha Merricka – znanego również jako człowiek-słoń. "Z myślą o młodych widzach odkryjemy historię odmienności, w której bohater musiał mierzyć się z poczuciem braku akceptacji. Razem z publicznością, pod cyrkowym szapito wykreujemy świat, w którym jest miejsce dla każdego, a różnorodność staje się wartością" - napisali twórcy przedstawienia.

Dramaturgia i scenariusz – Justyna Lipko-Konieczna. Koncepcja artystyczna – Justyna Lipko-Konieczna i Justyna Sobczyk. Za reżyserię odpowiadają Justyna Sobczyk, Justyna Lipko-Konieczna i Justyna Wielgus. Za reżyserię ruchu odpowiada Justyna Wielgus. Scenografię i kostiumy zaprojektowała Wisłomira Nicieja. Za reżyserię światła odpowiada Sebastian Klim. Muzyka w wykonaniu zespołu Pokusa (Tymek Bryndal, Natan Kryszk i Teo Olter).

Występują: Grzegorz Brandt, Anna Drózd, Teresa Foks, Maja Kowalczyk, Mateusz Kownacki, Daniel Krajewski, Natalia Leszczyńska, Anna Łuczak, Aleksander Orliński, Filip Perkowski, Michał Pęszyński, Piotr Sakowski, Aleksandra Skotarek, Cela Sobolewska, Magdalena Świątkowska, Paulina Waszkiewicz i Łukasz Wójcik.

Przedstawienie przeznaczone jest dla widzów w wieku powyżej 7 lat. Dla osób z Ukrainy oraz ich opiekunów przeznaczono bezpłatną pulę biletów.

Inauguracja tegorocznego objazdu spektaklu "Jak przestałem być idealny" odbędzie się 7 i 8 lipca o godz. 18 w parku koło Muzeum Rzeźby im. Xawerego Dunikowskiego w Królikarni (oddział Muzeum Narodowego w Warszawie). Wydarzenie towarzyszy wystawie "CYRK" w muzeum.

Jak wyjaśniono, "pierwszemu pokazowi towarzyszyć będzie tłumaczenie na polski język migowy oraz audiodeskrypcja, a na całej widowni zostanie rozłożona pętla indukcyjna".

Spektaklowi towarzyszyć będą warsztaty teatralne. "Inspirując się opowieściami Ganeśi i Josepha Merricka wybierzemy się w ich trakcie w podróż dookoła świata, stworzymy swój wynalazek, własną historię i rozwiniemy swoje umiejętności cyrkowe" - napisano w informacji. Zapisy na bezpłatne warsztaty na stronie: goout.net.

W lipcu zaplanowano jeszcze pokazy spektaklu i warsztaty w Nidzicy, Korszach i Lidzbarku Warmińskim.

Więcej informacji na stronie: https://www.instytut-teatralny.pl/2022/06/20/jak-przestalem-byc-idealny/.

Przedstawienie "Jak przestałem być idealny" jest koprodukcją Instytutu Teatralnego im. Z. Raszewskiego i Fundacji Teatr 21.

Źródło:

PAP

Wątki tematyczne