EN
1.02.2022, 15:35 Wersja do druku

Warszawa. Spędź wieczór z Orkiestrą Instrumentów Dawnych Warszawskiej Opery Kameralnej

Dzień przed Świętem Zakochanych, wszystkich lubujących się w muzyce klasycznej, WOK zachęca do spędzenia czasu z filarem i dumą Opery czyli z Orkiestrą Instrumentów Dawnych Warszawskiej Opery Kameralnej.

fot. mat. teatru

Tego dnia na Zamku Królewskim w Warszawie zabrzmią Symfonie klasyków wiedeńskich: Wolfganga Amadeusza Mozarta oraz Josepha Haydna.

Symfonia „Jowiszowa” to wizytówka dyrygentów całego świata i całej post mozartowskiej historii. Arcydzieło, określane jest mianem jednej z trzech wielkich, ostatnich symfonii Mozarta.

Po przeciwległej stronie stoi Symfonia Haydna. Wyróżnia się ona pomysłową motywacją i żartobliwym dowcipem. Haydn oddaje tutaj hołd znakomitym umiejętnościom muzyków orkiestry, którym nasza Orkiestra pod dyrekcją Maestro Michała Maciaszczyka będzie pragnęła sprostać.

,,Roberto Trainini i Orkiestra MACV’’

Zamek Królewski w Warszawie

27 lutego

KUP BILET

Czasem budzi się w nas ciekawość, jak brzmią ci twórcy, którzy za życia byli gwiazdami, a dziś są zapomniani. To właśnie takim kompozytorom będzie poświęcony koncert 27 lutego. Usłyszymy jedną z uwertur Franza Xavera Richtera, Koncert G na wiolonczelę Carla Philippa Stamitza i Symfonię g op. 3., nr 3. Franza Ignaza Becka w wykonaniu Orkiestry Warszawskiej Opery Kameralnej Musicae Antique Collegium Varsoviense z udziałem wirtuoza wiolonczeli Roberto Traininiego.

Co łączy kompozytorów, oprócz tego, że słuchał ich sam Mozart? Otóż to kompozytorzy którzy potwierdzają teorię, iż muzyka na całej palecie swej historii to niekończąca się sztafeta przekazywania wiedzy. Pochód mistrzów i uczniów. Łączy ich również fakt przynależności do szkoły mannheimskiej.

Zapraszamy na koncert „Trójki z Mannheim” w królewskich wnętrzach Zamku Królewskiego już 27 lutego!

,,OPERA Z FOTELA’’ dla każdego

Opera bez wychodzenia z domu, na wyciągnięcie ręki, w dowolnej chwili i w dowolnym towarzystwie.

Będziemy Państwu udostępniać nasze nagrania audio i video, zdjęcia ze spektakli, wystawy, operowe smaczki i historię Warszawskiej Opery Kameralnej. Zapraszamy na wybrane tytuły: Czarodziejski fletGala Mozart NightOrfeusz i EurydykaSnack OperaRequiem.

Źródło:

Materiał nadesłany