EN
9.11.2021, 15:30 Wersja do druku

Warszawa. "Senga Sengana" - nowa premiera Teatru Politechniki Warszawskiej

Inne aktualności

Prapremierowe pokazy "Senga Sengana" Teatru Politechniki Warszawskiej odbędą  się 17 listopada w warszawskim Teatrze Druga Strefa oraz 20 listopada w Ełkckim Centrum Kultury. 

„Senga Sengana” Michała Olszewskiego w prapremierowej realizacji Teatru Politechniki Warszawskiej to opowieść o ludzkich tęsknotach, marzeniach i frustracjach, o przemianach społecznych 1989 roku, z których konsekwencjami mierzyliśmy się w latach ’90, a z niektórymi mierzymy się do dziś. W realiach małego miasteczka bohaterowie konfrontują się ze swoimi zawiedzionymi nadziejami i oczekiwaniami, nie rozumiejąc, że zmiana, na którą czekają sama się nie dokona – zmiany musimy zacząć od samych siebie. Czy naszym bohaterom uda się uciec od zakrzywiających obraz rzeczywisty, uwierających wspomnień czy utkną w tej pułapce na zawsze? 

„Co tam było jeszcze? 

Nie ma co wracać. 

Nic mnie nie uwiera.

Nic. 

Nic a nic".

Koprodukcja: Miasto Ełk; Ełckie Centrum Kultury; Zrealizowano przy pomocy finansowej Samorządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego.

W Warszawie prapremiera odbędzie się w ramach projektu #studenci_na_scene. Działalność Teatru Druga Strefa współfinansuje Urząd m. st. Warszawy.

Źródło:

Materiał nadesłany