EN

14.09.2020, 16:10 Wersja do druku

Warszawa. "Seks, rosół i pieluchy" gościnnie w Teatrze Ochoty

Wrzesień to ciężki czas dla rodziców i nauczycieli. Z tego powodu Teatr Młyn zaprasza 19 i 20 września o godz. 19.00 na gościnnie pokazy spektaklu "Seks, rosół i pieluchy" w reż. Jarosława Boberka w Teatrze Ochoty.

fot. Rafał Latoszek

Spektakl jest muzyczną, satyryczną (ale i wzruszającą!) opowieścią o życiu z dziećmi na co dzień. Dla nauczycieli przygotowaliśmy pulę specjalnych biletów – 20 zł/szt (zamiast 45 zł/szt).

„SEKS, ROSÓŁ I PIELUCHY – spektakl dla zmęczonych rodziców” to projekt muzyczny z pogranicza teatru, kabaretu i stand-upu, adresowany do rodziców małych i większych dzieci. Jest to luźna opowieść o tej stronie życia rodzinnego, o której na co dzień nie rozmawiamy. Teksty piosenek zostały oparte na własnych doświadczeniach autorki oraz rozmowach z wieloma współczesnymi rodzicami.

Natalia Fijewska-Zdanowska – autorka tekstu:

Przedstawiana w dzisiejszych mediach rodzina, to kolorowy, ułożony obrazek – uśmiechnięte dzieci grzecznie siedzą przy stole, a wypoczęci rodzice uśmiechając się do siebie szykują śniadanie w ogromnej kuchni. Drażniąca rozbieżność tego obrazu, i innych podobnych, z codzienną rzeczywistością współczesnej rodziny jest dla wielu z nas – rodziców, powodem ciągłych frustracji, poczucia gorszości, zmęczenia i zniechęcenia. Spektakl SEKS, ROSÓŁ I PIELUCHY (specjalnie odnoszący się do dekadenckiego hasła rockendrollowców “sex, drugs and rock’n’roll”) nie będzie owijaniem w bawełnę, ale nazwaniem wprost rodzicielskiej codzienności. Żywe, realne, rodzinne historie zamknięte w 13 piosenkach – buntowniczych, bezkompromisowych, satyrycznych, niepozbawionych muzycznych odniesień i humoru.

Podczas pokazów będą odbywać się warsztaty dla dzieci prowadzone przez doświadczoną animatorkę Justynę Szatkowską, tak aby rodzice mogli zostawić swoje pociechy i spokojnie obejrzeć spektakl – tylko dla dorosłych.

Uwaga: ze względów bezpieczeństwa sanitarnego warsztaty przy najbliższych pokazach nie odbywają się!

Źródło:

Materiał nadesłany

Wątki tematyczne