EN

8.05.2021, 09:29 Wersja do druku

Warszawa. Ruszył nabór na 14. Międzynarodowy Konkurs Baletowy Golden Pointe Shoes

Inne aktualności

Wystartowała rekrutacja do prestiżowego i międzynarodowego konkursu baletowego Golden Pointe Shoes organizowanego przez polską Fundację Balet - poinformowano na stronie internetowej Związku Artystów Scen Polskich (ZASP).

Jak wyjaśniono, "wydarzenie dedykowane jest absolwentom szkół baletowych z całego świata, którzy rywalizują o miano najlepszego tancerza, a także główną nagrodę o wartości 5 tys. euro".

"XIV edycja konkursu rozstrzygnięta zostanie w dniach 18-20 czerwca br., a spektakularne pokazy baletu będzie można podziwiać na platformie streamingowej" - czytamy na stronie ZASP.

Zgłoszenia na 14. Międzynarodowy Konkurs Baletowy Golden Pointe Shoes należy przesyłać internetowo za pomocą formularza dostępnego na stronie: docs.google.com.

Więcej informacji o konkursie znaleźć można na stronie: goldenpointeshoes.com

Ambasadorami konkursu są - jak napisano na Fb - "ikona japońskiego baletu i Polak, który wytańczył międzynarodową karierę - Shoko Nakamura i Wiesław Dudek, uwielbiani przez miłośników baletu na całym świecie, cenieni przez najznakomitszych choreografów".

Przewodniczącą międzynarodowego jury jest pedagog, cho­re­ograf, wykła­dow­ca Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina dr hab. Beata Książkiewicz.

ZASP jest jednym z partnerów konkursu.

Źródło:

PAP

Wątki tematyczne