EN

27.10.2020, 08:11 Wersja do druku

Warszawa. Ruszył nabór do programu "Zamówienia choreograficzne 2021"

Instytut Muzyki i Tańca  ogłosił nabór wniosków do programu "Zamówienia choreograficzne 2021". Budżet programu w przyszłorocznej edycji grantów wynosi 150 tys. złotych.

fot. mat. organizatora

"Celem programu jest animacja współpracy polskich zawodowych artystów tańca: zespołów, grup tanecznych, kolektywów powołanych na rzecz realizacji premiery z uznanymi choreografami polskimi i zagranicznymi, a także wzbogacanie repertuaru zawodowej polskiej sceny tańca o różnorodne pod względem choreograficznym spektakle taneczne" - poinformowano w poniedziałek na stronie IMiT.

Jak wyjaśniono, termin nadsyłania wniosków upływa 7 grudnia br. Wnioski należy składać elektronicznie za pomocą formularza stronie programu "Zamówienia choreograficzne 2021" w systemie Witkac (dostępny po zalogowaniu do systemu).

"Termin wyboru zgłoszeń przez komisję opiniującą i termin ogłoszenia na stronie internetowej IMiT listy projektów zatwierdzonych do realizacji upływają 15 stycznia 2021 r." - napisano.

Regulamin naboru do programu i załączniki do pobrania dostępne są na stronie: https://imit.org.pl/programy/departament-tanca/4480.

Osobami odpowiedzialnymi za realizację programu są zastępca dyrektora IMiT dr hab. Aleksandra Dziurosz i koordynatorka projektu Karolina Dziełak-Żakowska.

Program "Zamówienia choreograficzne" jest inicjatywą własną IMiT. Zakłada dofinansowywanie projektów współpracy choreograficznej uznanego artysty - polskiego lub zagranicznego - z polskimi zawodowymi artystami tańca (zawodowym zespołem, grupą taneczną, kolektywem powołanym na rzecz realizacji premiery). "Projekt musi zakończyć się powstaniem nowego dzieła choreograficznego" - wyjaśniono.

Jak przypomniano na stronie IMiT, "w ramach programu możliwa jest również adaptacja uznanego dzieła, które dotychczas nie zostało zrealizowane w Polsce, na potrzeby polskiego zespołu, grupy lub kolektywu powołanego na rzecz realizacji premiery".

Źródło:

PAP

Data publikacji oryginału:

27.10.2020

Wątki tematyczne