EN

14.09.2022, 14:56 Wersja do druku

Warszawa. Rusza nowy sezon w Teatrze Polskim

17 września na Scenie Kameralnej im. Sławomira Mrożka odbędzie się prapremiera sztuki „Czekoladki dla Prezesa” w reż. Ewy Domańskiej i Ewy Makomaskiej.

fot. mat. teatru

Któż z nas nie zna Prezesa? O Prezesie się mówi, Prezesa się cytuje, podgląda i podsłuchuje, Prezesowi się donosi, Prezesa się czci – jawnie i skrycie, Prezesowi się schlebia i zabiega o jego życzliwe spojrzenie. Prezes odciska na wszystkim i wszystkich swe piętno. I nikt nie jest w stanie się mu sprzeciwić. Bo Prezes to Prezes i ma zawsze rację…

Sławomir Mrożek w cyklu opowiadań „Czekoladki dla prezesa” opisał perypetie członków Spółdzielni „Jasna Przyszłość”, oczywiście z Prezesem na czele. Z niezwykle barwnych, skrzących się charakterystycznym, abstrakcyjnym Mrożkowskim humorem opowiadań powstała uniwersalna opowieść, która jest ciągle aktualną metaforą słabości kondycji świata, a może po prostu – nazwijmy to po imieniu – słabości człowieka. Oglądając perypetie piątki bohaterów uwikłanych w codzienność i niedostrzegających beznadziejności swego położenia, nie zapominajmy zatem, z kogo się śmiejemy…

Uwaga! Wszelkie podobieństwo bohaterów do prawdziwych postaci jest przypadkowe, a przytoczone sytuacje są fikcyjne i powstały w głowie Autora w latach sześćdziesiątych minionego wieku. Niemniej twórcy spektaklu przypominają, że zawsze i wszędzie jest jakaś Spółdzielnia i jakiś Prezes.

OBSADA: Ewa Domańska, Ewa Makomaska, Adam Biedrzycki, Wojciech Czerwiński, Marcin Jędrzejewski.

SPEKTAKLE: 18, 20, 21 września, 19, 20 października, 13, 15 listopada, 26, 27 grudnia.

OBEJRZYJ ROZMOWY PRZED PREMIERĄ (3 odcinki)

"Wujaszek Wania" wraca na afisz. Bilety w nowych cenach!

Iwan Wyrypajew pozwala Autorowi, by przemówił sam w swoim imieniu. Od początku do końca, traktując tekst jak nienaruszalną partyturę, opowiada historię, która zdarzyła się w wiejskiej posiadłości Wojnickich, między przybyciem a wyjazdem profesora Sieriebriakowa i jego pięknej żony Heleny.

Między słowami ukryta jest, drobiazgowo zbudowana, opowieść o epoce, która przeminęła, o ludziach, których już nie ma... Ale został język teatralny, który się nie wyczerpał, nie zestarzał. Czechow ukazując powierzchnię życia, daje jego głęboki i pełen namiętności obraz. Obraz, który nie wymaga uwspółcześniania, by był współczesny.

Przygotowaliśmy dla Państwa bilety w nowych, atrakcyjnych cenach, w tym specjalne zniżkowe bilety dla uczniów, studentów i widzów uprawnionych do ulg.

SPEKTAKLE: 4, 5, 6 listopada oraz 2, 3, 4 grudnia.

***

Teatr Polski w Warszawie przyłączył się do Programu „Kulturalna szkoła na Mazowszu”, którego inicjatorem jest Samorząd Województwa Mazowieckiego. W ramach Programu zorganizowane grupy szkolne mogą kupić bilety do naszego Teatru w wyjątkowej cenie 1 zł od osoby. Oferta jest przeznaczona dla szkół z terenu województwa mazowieckiego i obowiązuje do 31 grudnia 2022 r.

W Programie mogą brać udział uczniowie z Województwa Mazowieckiego w formie zorganizowanych grup szkolnych wraz z ich opiekunami. Do udziału uprawnieni są uczniowie szkół podstawowych i ponadpodstawowych.

Warunkiem skorzystania z Programu jest złożenie przez szkołę wypełnionego zgłoszenia w formie papierowej lub elektronicznej, po wstępnej rezerwacji biletów i kontakcie z Kasą Biletową Teatru Polskiego.

Zgłoszenia: Kasa Biletowa, ul. Krakowskie Przedmieście 6, tel. 22 505 92 90, [email protected]

Szczegółowe informacje: Biuro Obsługi Widzów, tel. 22 505 92 20, 22 505 92 21, [email protected]

Źródło: