EN

30.10.2020, 11:04 Wersja do druku

Warszawa. Rusza nowa platforma streamingowa TR online

Spektakle i premiery transmitowane na żywo w Polsce i na świecie, wprowadzenia do spektakli, spotkania z twórcami i twórczyniami, rejestracje spektakli w dostępie VOD, warsztaty, dyskusje, webinary. Rusza nowa platforma streamingowa TR ONLINE.

Aby pozostać teatrem dostępnym dla wszystkich, w tym dla osób z grupy podwyższonego ryzyka, oraz dla tych, dla których wizyta w TR Warszawa nie będzie możliwa – od listopada 2020 roku TR Warszawa kontynuuje program wydarzeń TR Online, zapoczątkowany akcją ”Zostań w domu, nie wychodź z teatru!” wiosną tego roku.

Już 7 listopada br. o godzinie 19:00 w ramach programu TR Online rozpocznie się pierwszy streaming najnowszej premiery TR Warszawa “2020: Burza” w reż. Grzegorza Jarzyny. “2020: Burza” będzie transmitowana na żywo, prosto ze sceny TR Warszawa/ATM Studio na nowej platformie streamingowej TR ONLINE. Tego dnia naszą publiczność online zaprosimy do TR Warszawa już o 18:45; wieczór rozpocznie się specjalnie przygotowanym wprowadzeniem do spektaklu transmitowanym na żywo z teatru.

Kolejne streamingowane spektakle do końca 2020 roku to m.in.:

premiera “Onko” w reż. Weroniki Szczawińskiej
(premiera 4 grudnia, streaming 5 grudnia)

oraz

spektakle TR Warszawa transmitowane na żywo:
Inni ludzie” w reż. Grzegorza Jarzyny (streaming 22 listopada)
Cząstki kobiety” w reż. Kornéla Mundruczó (streaming 18 grudnia).

Spektakle online oraz towarzyszący im program spotkań, warsztatów i wprowadzeń jest nie tylko pełnowartościowym uzupełnieniem, ale i integralną częścią działań artystycznych i programowych TR Warszawa. Dzięki scenie online staje się jeszcze bardziej otwartą instytucją kultury – dostępną zarówno dla osób mieszkających w Warszawie, jak i publiczności z całej Polski oraz ze świata.

Mamy świadomość, że działania online nie zastąpią żywego spotkania twórców, twórczyń, widzek i widzów. Wierzymy jednak w siłę teatralnego spotkania – także za pośrednictwem internetu.

ONLINE.TRWARSZAWA.PL

adres platformy: online.trwarszawa.pl
premiera platformy: 29 października 2020
pierwszy transmitowany spektakl: 7 listopada 2020
("2020: BURZA" w reż. Grzegorza Jarzyny)


cena biletu: 29,90

(w cenie biletu wprowadzenie do spektaklu live z teatru, spektakl live prosto ze scen TR Warszawa oraz rozmowa z twórcami i twórczyniami z udziałem publiczności i z możliwością zadawania pytań przez osoby będące online).

W dostępie na online.trwarszawa.pl sukcesywnie będą dodawane spektakle TR Warszawa w dostępie VOD, w tym spektakle archiwalne oraz różnorodna oferta warsztatowa online i webinary umożliwiające pogłębianie wiedzy na temat problematyki podejmowanej w spektaklach TR.

Źródło:

Materiał nadesłany

Data publikacji oryginału:

30.10.2020

Wątki tematyczne