EN

30.06.2021, 14:32 Wersja do druku

Warszawa. Rozpoczyna się plenerowa scena Och-Teatru i Teatru Polonia w Koneserze

Aż siedem plenerowych spektakli Och-Teatru i Teatru Polonia zaplanowano podczas rozpoczynającego się właśnie Lata Konesera. Na warszawskiej Pradze-Północ, w Centrum Praskim Koneser, aktorzy zagrają zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych. Wstęp na przedstawienia jest bezpłatny.

fot. Katarzyna Kural-Sadowska

Och-Teatr i Teatr Polonia już po raz kolejny zaprezentują swój bogaty repertuar w ramach Lata Konesera. To coroczny, wakacyjny cykl wydarzeń artystycznych, wystaw, pokazów filmowych i teatralnych, warsztatów oraz targów na warszawskiej Pradze. Plenerowe spektakle są efektem współpracy pomiędzy Centrum Praskim Koneser a Fundacją Krystyny Jandy Na Rzecz Kultury, która prowadzi oba teatry. Wstęp na przedstawienia jest bezpłatny i dostępny dla wszystkich chętnych.

– Cieszymy się, że już kolejny raz pokażemy nasze spektakle w industrialnej, zrewitalizowanej przestrzeni Centrum Praskiego Koneser. To miejsce wyróżniające się na mapie Warszawy niesamowitym, artystycznym klimatem, a zarazem otwarte dla wszystkich. Przygotowaliśmy nasz repertuar tak, aby zadowolić różnych odbiorców, w tym widownię dziecięcą. Jesteśmy przekonani, że w bogatym repertuarze każdy znajdzie interesujące dla siebie pozycje – mówi Krystyna Janda, prezes Fundacji Krystyny Jandy Na Rzecz Kultury.

Inauguracja plenerowych spektakli już w piątek, 2 lipca (godz. 17.00), na scenie Centrum Praskiego Koneser. Na pierwszy ogień coś dla najmłodszych – „Jaś i Małgosia”. Podczas przedstawienia mali widzowie dowiedzą się między innymi co łączy bohaterów z… Czerwonym Kapturkiem. W kolejnych dniach również propozycje dla dorosłych widzów:

· „Starość jest piękna” (6 lipca, wtorek, godz. 18.00);

· „Lament” (9 lipca, piątek, godz. 18.00);

· „Związek otwarty (13 lipca, wtorek, godz. 18.00);

· „Flamenco namiętnie” (17 sierpnia, wtorek, godz. 18.00);

· „Czerwony kapturek” (20 sierpnia, piątek, godz. 18.00);

· „2 000 000 kroków” (24 sierpnia, wtorek, godz. 18.00).

Przedstawienia Och-Teatru i Teatru Polonia to nie wszystko, co podczas Lata Konesera czeka na wielbicieli tej formy sztuki. W ramach Małej Letniej Akademii Teatralnej młodsi widzowie będą mogli wziąć udział w spektaklach i warsztatach przygotowanych przez Teatr Guliwer, Teatr na Wagance czy Teatr Kamishibai.

Pełny repertuar spektakli oraz szczegółowe informacje o wydarzeniach Lata Konesera można znaleźć na www.koneser.eu.

***

Centrum Praskie Koneser to najczęściej nagradzana inwestycja mixed-use w Polsce i serce odradzającej się warszawskiej Pragi. Usytuowane na terenie XIX-wiecznej fabryki wódki, przywróciło do życia zabytkowe budynki i stworzyło nowy punkt na stołecznej mapie rozrywkowej, gastronomicznej, muzealnej, kulturalnej i zakupowej. Tu można znaleźć wiele restauracji i barów z kuchnią z całego świata: Bombaj Masala, Ferment Praski, frankie’s, ORZO, Koneser Grill, Syreni Śpiew, a także unikatowe sklepy i polskie marki, niedostępne w galeriach handlowych, tworzone przez rodzimych producentów, jak Mydlarnia Cztery Szpaki, Świece Zapachowe Domkove.pl, Minimal Line czy Mamaiti.

Źródło:

Materiał nadesłany

Wątki tematyczne