19.08.2020, 14:54 Wersja do druku

Warszawa. Queerowy remiks musicalu "Metro" w Komunie Warszawa

W nowym miejscu – Szkoła, E.Plater 31 – Komuna Warszawa prowadzi bardzo intensywny program Lata Otwarcia. Są pokazy spektakli, koncerty, kino plenerowe, wystawy, dyskusje. Równie ciekawie i intensywnie zapowiada się jesień 2020.

mat. teatru

Od połowy września Komuna Warszawa będzie zapraszać na kolejne premiery realizowane w ramach cyklu rezydencji „Teren wspólny/Common Ground”, którego tegorocznymi kuratorami są Tim Etchells, Marta Keil i Grzegorz Reske.

Już 11 września zapraszamy na queerowy remiks legendarnego musicalu „Metro” przygotowany przez Roberta Wasiewicza i Marcina Miętusa.

Inspirowany legendarnym spektaklem „Metro” musical dla młodzieży o poprawności politycznej. „Metro” to opowieść o outsiderach próbujących wyśpiewać sobie wolność w czasach transformacji. Odrzuceni przez mainstream tworzą nienormatywną rodzinę, która w podziemiach metra snuje wizję świata bez stereotypów, podziałów i ograniczeń. Wykorzystując queerowy potencjał oryginału i dekonstruując zawarte w nim strategie, twórcy projektu zainicjują dyskusję na temat wrażliwości społecznej. Jako członkowie homoseksualnej mniejszości Robert Wasiewicz i Marcin Miętus chcą stworzyć przestrzeń do rozmowy o dyskryminacji z postemancypacyjnej perspektywy. Musical podwójnie kodowany, zarówno dla młodszej, jak i starszej widowni – piosenka o konsekwencjach użycia słowa „pedał” przyda się każdemu.

Kolejne premiery „Terenu wspólnego":

Marta Jalowska „CHCĘ”, 16-17.10

Natasza Gerlach „Dwelling in possibilities: in search for what makes this house a home”, 23-24.10

Zorka Wollny „Let’s Make Noise, Sisters!”, 30-31.10

Piotr Urbaniec „Ćwiczenia meteorologiczne”, 6-7.11

Grzegorz Laszuk „Utopia. Kryminał kartograficzny”, 11-12.12

Radio Kapitał

Częścią programu rezydencyjnego jest też internetowe Radio Kapitał – pierwsze radio społecznościowe w Polsce, platforma społecznego i artystycznego dialogu, prezentująca autorskie audycje o kulturze, społeczeństwie, historii, literaturze, sztuce oraz muzyce w najróżniejszych gatunkach.

www.radiokapital.pl

Oprócz pokazów premierowych swoich spektakli Komuna Warszawa będzie też współorganizować wydarzenia Festiwalu Ciało/Umysł, AvantArt, kontynuować cykl koncertowy młodej sceny muzycznej i pokazy kinowe wspólnie z Against Gravity.

Źródło:

Materiał nadesłany

Wątki tematyczne