EN
22.08.2022, 08:40 Wersja do druku

Warszawa. Przedłużono nabór na rezydencje [email protected] Critics NITRA 2022

Instytut Teatralny zaprasza młodych krytyków teatralnych do nadsyłania zgłoszeń do 22 sierpnia na rezydencję podczas [email protected] Critics NITRA 2022. Rezydencja odbędzie się w dniach 23-28 września w Nitrze na Słowacji. W jej ramach wybrani kandydaci otrzymają także możliwość bezpłatnego udziału w wydarzeniach festiwalowych, zakwaterowanie z wyżywieniem oraz zwrot kosztów podróży.

fot. Collavino/ mat. Instytut Teatralnego

Rezydencja dla krytyków teatralnych [email protected] Critics NITRA 2022 to kreatywne spotkanie młodych (do 35. roku życia) krytyków teatralnych z Polski, Czech, Węgier i Słowacji, a także Albanii, Bośni i Hercegowiny, Kosowa, Macedonii Północnej, Czarnogóry, Serbii, Armenii, Azerbejdżanu, Białorusi, Gruzji, Mołdawii i Ukrainy.

Tegoroczne seminarium analityczne zostanie poprowadzone przez wybitnego niemieckiego teoretyka teatru Stefana Tiggesa. Rezydenci będą także mogli wziąć udział w masterclass Darko Lukića – chorwackiego teatrologa, pisarza i dramaturga. Ponadto uczestnicy będą mieli możliwość oglądania spektakli odbywających się w trakcie 31. Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego Divadelná Nitra, spotkania wybitnych europejskich twórców teatralnych oraz uczestniczenia w debatach z artystami i krytykami. Rezydenci zostaną również poproszeni o przygotowanie prezentacji na temat aktualnej sytuacji teatralnej w ich kraju, a także opublikowanie artykułu, będącego formą recenzji dotyczącej obejrzanych na festiwalu produkcji.

W celu zgłoszenia kandydatury z Polski należy przesłać wypełniony formularz aplikacyjny, list motywacyjny oraz CV i akredytację w języku angielskim oraz zgodę na przetwarzanie danych osobowych w języku polskim na adres [email protected] Aplikacje przyjmowane są do 21 sierpnia.

Wydarzenie odbywać się będzie w języku angielskim. Prosimy o zapoznanie się ze szczegółami organizacyjnymi, kryteriami naboru oraz głównymi założeniami i przebiegiem Rezydencji, które znajdują się w załączonym dokumencie.

Czas trwania rezydencji: 23–28 września

Miejsce: Nitra, Słowacja

Zakończenie naboru: 22 sierpnia

Liczba uczestników z Polski: 2-3 osoby

Projekt wspierają Visegrad Fund i Slovak Arts Council.

Kryteria naboru 

Krytycy teatralni do 35. roku życia (pierwszeństwo mają kandydaci, którzy rozpoczęli już swoją karierę zawodową). 

Biegła znajomość języka angielskiego w mowie i piśmie.

List motywacyjny (zainteresowanie rozwijaniem umiejętności prezentacji, pisania, refleksji krytycznej oraz analizy produkcji teatralnej i dramaturgii festiwalowej).

CV.

Akredytacja na napisanie recenzji o festiwalu w mediach lokalnych (pozwolenie na publikację recenzji musi być załączone do aplikacji).

Wybrani kandydaci otrzymają:

Zaproszenie do udziału w 31. edycji Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego Divadelná Nitra.

Bezpłatne bilety na wybrane spektakle w ramach głównego programu oraz możliwość uczestniczenia w imprezach towarzyszących.

Zakwaterowanie na 5 nocy ze śniadaniem.

Lunche w trakcie pobytu na festiwalu.

Zwrot kosztów podróży do Nitry (z uwzględnieniem najbardziej ekonomicznego środka transportu).

Więcej informacji: nitrafest.sk

Pliki do pobrania

Źródło:

Materiał własny

Wątki tematyczne