EN

28.05.2021, 14:10 Wersja do druku

Warszawa. Promocja z okazji Dnia Dziecka w Teatrze Ateneum

Każdy, niezależnie od wieku ma w sobie coś z dziecka. Dlatego 1 czerwca, z okazji Dnia Dziecka, Teatr Ateneum przygotował specjalną promocję dla swoich widzów. W tym dniu bilety na wszystkie spektakle będą kosztowały jedynie 60 zł. W repertuarze m.in. dwa premierowe spektakle: „Uciekinierki” w reż. Wojciecha Adamczyka i „Don Juan” w reż. Mikołaja Grabowskiego.

fot. mat. teatru

Bilety w promocji dostępne będą tylko 1 czerwca w godz. od 11.00 do 19.00 w kasie Teatru (ul. Jaracza 2) oraz przy rezerwacji telefonicznej (tel. 22 50 28 150/ 22 50 28 151, 22 625 73 30).

Jest z czego wybierać

Miłośniczki i miłośnicy teatru mają z czego wybierać. Repertuar Ateneum jest wypełniony świetnymi tytułami w doborowej obsadzie:

„Uciekinierki” - pełna emocji komedia z Magdaleną Zawadzką

29 maja na deskach Ateneum po raz pierwszy zagości sztuka "Uciekinierki" w reż. Wojciecha Adamczyka. Ta francuska, pełna emocji i humoru komedia, podbiła serca paryskiej publiczności. Pisano nad Sekwaną, że to piękna lekcja życia, którą należy się dzielić bez umiaru! Powstała z myślą o wybornym kobiecym deblu aktorskim, który w naszym teatrze tworzą Magdalena Zawadzka i Sylwia Zmitrowicz.
[spektakle: 1, 2, 5, 6, 18, 19, 20 czerwca]

Poetyckie uniesienia z Magdą Umer

W recitalu Magdy Umer „Koncert jesienny” usłyszymy utwory z płyt „Noce i sny”, „Wciąż się na coś czeka” oraz piosenki – wizytówki artystki, ale także ikony polskiej piosenki literackiej: „Już szumią kasztany”, „Oczy tej małej” i „O niebieskim pachnącym groszku”.
[spektakle: 1 czerwca]

„Artur Andrus - recital kabaretowy”

Andrus mówi i śpiewa. Najczęściej o tym, co wcześniej zobaczył, usłyszał albo przeczytał. A czasem zmyślił. O smutnym tureckim ojcu, którego cyniczne córki wyjechały do Szwajcarii, o Bardotce zamawiającej w barze „Szalona krewetka” absynt z rumem, o nieświeżym kangurze w Watykanie i innych równie prawdopodobnych zjawiskach.
[spektakle: 5 czerwca]

„Don Juan” – etyczna i filozoficzna prowokacja z Tomaszem Schuchartdem

11 czerwca odbędzie się premiera "Don Juana" w reż. Mikołaja Grabowskiego. Ta opowieść o słynnym uwodzicielu, gdyby była tylko o niepowstrzymanej obsesji erotycznej, szkoda byłoby na to Moliera, autora m.in. „Świętoszka”. Bo „Don Juan” jest też o świętoszkowatym świecie otaczającym bohatera, i erotyczne podboje Juana są także skierowane przeciw niemu. Są etyczną i filozoficzną prowokacją, wyzwaniem rzuconym światu klerykalnej hipokryzji ubranej w piękne słowa.
[premiera: 11 czerwca| spektakle: 10, 13, 16, 17]

„Ojciec” oscarowy hit na deskach Ateneum

„Ojciec” to przejmująca, pozbawiona moralizatorstwa opowieść o starości, postępującej chorobie i rodzinnych relacjach z mistrzowską kreacją Mariana Opani.
[spektakle 26, 27 czerwca]

„Merylin Mongoł” ze świetną Agatą Kuleszą

„Merylin Mongoł” to współczesny dramat o tęsknocie za lepszym życiem, okraszony odrobiną czarnego humoru. Na scenie Agata Kulesza, Olga Sarzyńska, Wojciech Brzeziński i oraz Dariusz Wnuk.
[spektakle: 19, 20, 22 czerwca]

„Kwartet” – dowcipny teatr w gwiazdorskiej obsadzie

„Kwartet” jest popisem aktorskim popisem Magdaleny Zawadzkiej, Marzeny Trybały/Sylwii Zmitrowicz oraz Krzysztofa Gosztyły i Krzysztofa Tyńca.
[12, 13, 15 czerwca]

„Źli Żydzi” – mocny i przezabawny spektakl

„Źli Żydzi” to hipnotyzująca, czarna komedia pełna Allenowskiego humoru. Tekst Joshuy Harmona jest od lat przebojem na teatralnych scenach od Los Angeles po Sydney.
[25, 26, 27 czerwca]

Źródło:

Materiał nadesłany

Wątki tematyczne