EN

21.04.2021, 12:29 Wersja do druku

Warszawa. Premiery, spektakle oraz gwiazdy światowego formatu podczas 30. Festiwalu Mozartowskiego

7 maja Galą Mozart Night zainaugurowany zostanie 30. Festiwal Mozartowski w Warszawie.

fot. mat. teatru

Gala Mozart Night to dwuczęściowe show mozartowskie, w którym – jak w szekspirowskim Śnie nocy letniej – mylą się kochankowie, pojawiają się niezapowiedziani goście, dochodzi do zaskakujących qui pro quo. Podstawą fabularną jest Così fan tutte, ale w trakcie tej przedziwnej i przepięknej nocy usłyszymy także wyimki z Don GiovanniegoWesela Figara oraz Czarodziejskiego fletu.

W czasie jubileuszowej edycji festiwalu nie mogło zabraknąć premier, dlatego też w dniach 20-23 maja chcielibyśmy zaprezentować naszym widzom Don Giovanniego w nowej inscenizacji Michała Znanieckiego.

Ilekroć to arcydzieło Wolfganga Amadeusza Mozarta pojawia się w nowej odsłonie na operowym afiszu, skupia nań uwagę całego muzycznego świata.

Co sprawia, że i dzisiaj rozbudza ono wyobraźnię muzykologów i widzów? My sięgamy po ten tytuł, bo nie mamy wątpliwości, że to ponadczasowe arcydzieło.

Gwiazdami jubileuszowej edycji Festiwalu będą światowej sławy śpiewaczki Simone Kermes i Vivica Genaux. Wystąpią także tak uznani artyści i zespoły, jak Agnieszka Duczmal wraz z Orkiestrą Kameralną Polskiego Radia Amadeus, Leszek Możdżer, Krzysztof Herdzin, Amici Veneziani oraz wybitni artyści związani z Warszawską Operą Kameralną.

Artystom w przeważającej większości towarzyszyć będzie orkiestra Warszawskiej Opery Kameralnej Orkiestra Musicae Antiquae Collegium Varsoviense

Wszystkie wydarzenia odbywać się będą w pełnym reżimie sanitarnym, zgodnie z aktualnymi wytycznymi rządowymi.

Szczegółowe informacje dotyczące 30.Festiwalu Mozartowskiego w Warszawie oraz bilety znajdują się na stronie: operakameralna.pl.

Finałem Festiwalu będzie Wielka Gala Operowa w dniu 4 lipca.

Powołany do życia w 1991 roku Festiwal Mozartowski to fenomen w skali światowej. Na przestrzeni lat wykonano w jego ramach wszystkie dzieła sceniczne kompozytora. Warszawska Opera Kameralna była jedyną instytucją, która posiadała je w stałym repertuarze, wielokrotnie prezentując je poza granicami i podbijając serca melomanów m.in. Japonii, Omanu, Libanu i niemal całej Europy.

Jubileuszowa 30. edycja została przeniesiona ze względu na pandemię, z 2020 na 2021 rok.

Źródło:

Materiał nadesłany

Wątki tematyczne