EN
09.02.2021, 10:25 Wersja do druku

Warszawa. Premiery lutego w Teatrze Dramatycznym

W najbliższą sobotę 13 lutego na Małej Scenie Teatru Dramatycznego "Fatalista. Singerowska historia w V aktach" Tadeusza Słobodzianka w reż. Wojciecha Urbańskiego.

fot. mat. teatru

Osoby, które widziały poprzedni spektakl zatytułowany "Fatalista" teraz będą mogły poznać dalsze losy bohaterów, a dla tych, dla których tytuł jest nowy, pierwotna historia Lei i Beniamina zostanie przedstawiona w I akcie. W obsadzie m.in. Magdalena Czerwińska, Robert T. Majewski, Grzegorz Małecki (gościnnie), Anna Gajewska/Anna Moskal, Piotr Siwkiewicz, Anna Gorajska.

Małżeństwo Lei i Beniamina poznajemy, gdy mąż wraca do domu ze śladem szminki na policzku i stanowczo odmawia zjedzenia szabasowego rosołu żony. Kobietę tego samego dnia po południu widziano w męskim towarzystwie w znanej warszawskiej kawiarni. W „Fataliście. Singerowskiej historii w V aktach” dowiadujemy się nie tylko jak wyglądał wieczór, podczas którego para wyjaśniała kilka spraw swojego życia, ale też dzięki wizycie niespodziewanych gości w mieszkaniu Lei i Beniamina na Krochmalnej odkrywamy przeszłość i przyszłość żydowskiego małżeństwa.

Tadeusz Słobodzianek, laureat literackiej nagrody Nike za dramat „Nasza klasa”, opowiada o związku syna rabina i córki kupca, których losy wpisują się w historię przed- i powojennych dziejów Żydów i Polaków. Portretuje Warszawę lat trzydziestych XX wieku i narastającą z czasem atmosferę niepokoju. Tworzy opowieść, w której romanse bohemy artystycznej i małżeńskie intrygi splatają się z losami świata.

Więcej informacji: teatrdramatyczny.pl

fot. Piotr Smoliński/ mat. teatru

19 lutego "Kruk z Tower" Andrieja Iwanowa w reż. Aldony Figury (Scena im. H. Mikołajskiej).

Nastoletni Kostia (Konrad Szymański) po śmierci ojca żyje w konflikcie z matką (Katarzyna Herman). Wolny czas spędza przed komputerem, pała nienawiścią do świata i rodziny. Matka zaniepokojona jego stanem postanawia przeprowadzić niecodzienny eksperyment. Tworząc fałszywe konto na Facebooku, nawiązuje z synem kontakt, którego nie doświadcza w rzeczywistości. Wirtualna relacja pomiędzy 'Toffi' a 'Krukiem z Tower' przeradza się w szczerą rozmowę samotnych osób tęskniących za normalnością. Jednak czy ryzykowna gra, którą podejmuje matka, aby odzyskać syna, ma szansę przerodzić się w prawdziwą więź?

Więcej o spektaklu: teatrdramatyczny.pl

fot. Piotr Smoliński/ mat. teatru

26 lutego "Pani Dalloway" Virginii Woolf w reż. Magdaleny Miklasz (Mała Scena).

Jest to pierwsza w Polsce adaptacja sceniczna tej powieści. Występują Anna Stela jako Virginia i Agnieszka Roszkowska w roli Klarysy Dalloway oraz: Waldemar Barwiński, Anna Gorajska, Marcin Sztabiński, Weronika Krystek (AST), Marcin Wojciechowski i Anna Szymańczyk.

Więcej o spektaklu: teatrdramatyczny.pl

W związku z ogromnym zainteresowaniem walentynkowym terminem "Fatalisty. Singerowskiej historii w V aktach", na który to spektakl bilety zostały już wyprzedane, miło mi poinformować, że 14 lutego zagramy również spektakl "Sługa dwóch panów" - zapraszamy do Teatru Dramatycznego o godz. 17.00.

Bilety dostępne przez internet: bilety.teatrdramatyczny.pl oraz w kasach teatru.

Ponadto w lutym będzie można zobaczyć w Dramatycznym "Hamleta" W. Szekspira w reż. T. Bradeckiego, "I że cię nie opuszczę" G. Watkinsa i "Protest" V. Havla  w reż. A. Figury oraz "Bent" M. Shermana w reż. N. Ringler. Pełen repertuar: teatrdramatyczny.pl

Źródło:

Materiał nadesłany

Wątki tematyczne