EN
29.03.2022, 08:15 Wersja do druku

Warszawa. Premiera „Umiłowanych” na Festiwalu Nowe Epifanie

1 kwietnia w Teatrze Rampa na Targówku odbędzie się premiera spektaklu „Umiłowane” w reż. Michała Zdunika w ramach Festiwalu Nowe Epifanie.

fot. proj. Dawid Zalesky

UMIŁOWANE. Przypowieść o opętaniach, grzechach i cnotach niewieścich to oparta na faktach historia manipulacji, przemocy i uwiedzenia wiernych przez charyzmatycznego księdza, który wewnątrz kościoła stworzył sektę wyznawczyń i wyznawców, wmawiając im, że jest Chrystusem.

Gdy uwielbiany przez tłumy duszpasterz-egzorcysta okazuje się przemocowym manipulatorem, wykorzystane kobiety szukają sprawiedliwości i walczą o odzyskanie głosu. Lekceważone i wyśmiewane „umiłowane” odprawiają rytuał, opowiadający o wypartej i przemilczanej historii kobiet w kościele, w którym Bogiem jest mężczyzna.

Pokazy 1, 2 i 3 kwietnia, scena kameralna Rampy.

Tekst, reżyseria, muzyka: Michał Zdunik

Scenografia, kostiumy: Dawid Zalesky

Animacje: Piotr Pająk

Występują: Michalina Dąbrowska, Helena Hajkowicz, Łukasz Borkowski, Filip Karaś

Producent: Teatr Rampa

Spektakl dla widzów dorosłych

Spektakl powstał we współpracy z Festiwalem Nowe Epifanie, w ramach Laboratorium Nowych Epifanii.

Bilety na spektakle dostępne są na stronie www.bilety.teatr-rampa.pl oraz na bileteriach: ebilet.pl, ewejsciowki.pl, w aplikacji Going.

Bilety: 30/50 zł

***

Organizatorem Festiwalu jest Centrum Myśli Jana Pawła II, instytucja kultury m.st. Warszawy.

Partnerzy – Teatr Ludowy w Krakowie, Teatr Polski w Bydgoszczy, Teatr Powszechny w Warszawie, Teatr Rampa na Targówku, Teatr im. W. Horzycy w Toruniu, Teatr im. J. Szaniawskiego w Wałbrzychu, TR Warszawa, Akademia Teatralna im. A. Zelwerowicza, Teatr Collegium Nobilium, Kielecki Teatr Tańca, Państwowe Muzeum Etnograficzne, Uniwersytet Muzyczny Fryderyka Chopina, Muzeum Pana Tadeusza, Zakład Narodowy im. Ossolińskich, Teatr Układ Formalny, Dolnośląska Federacja Organizacji Pozarządowych, Centrum na Przedmieściu, Parafia Ewangelicko-Reformowana w Warszawie, Ruch Muzyczny, Stowarzyszenie Autorów ZAiKS, Flanders State of the Art, Komuna Warszawa, Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski, Station of Art Gallery, Muzeum Jana Pawła II i Prymasa Wyszyńskiego, eWejściówki.pl, biletyna.pl.

Patroni medialni – Polskie Radio PR 2, TVP Kultura, Miesięcznik Teatr, E-teatr.pl, Teatralny.pl, Teatrologia.info.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.

Projekt współfinansuje m. st. Warszawa.

www.noweepifanie.pl
www.facebook.com/noweepifanie
www.instagram.com/noweepifanie

Źródło:

Materiał nadesłany