EN

23.10.2020, 08:16 Wersja do druku

Warszawa. Premiera teledysku Artura Gotza

Dziś o godzinie 20.00 odbędzie się premiera teledysku Artura Gotza do piosenki „Piątek, piąteczek, piątunio”. Będzie to trzeci singiel zapowiadający czwartą płytę artysty. 

fot. Wojciech Jachyra

Aktor scen Warszawy i Łodzi oraz wokalista niezwykle aktywny koncertowo zagrał w ostatnich latach kilkaset koncertów w całej Polsce oraz Europie, USA, Australii, Nowej Zelandii i na Kubie. Jego trzecia płyta z piosenkami Kabaretu Starszych Panów w elektronicznych aranżacjach okazała się prawdziwym hitem.

Piosenka jest lekka, łatwa i przyjemna. Ma bujać i kołysać w piątkowe wieczory. To apoteoza weekendowej beztroski, która każdemu raz na jakiś czas jest potrzebna. Ten stan świadomości oddaje teledysk, w którym bohater radosnym krokiem ulicami Łodzi zmierza do upragnionego celu.

W teledysku wystąpili aktorzy młodego pokolenia: Monika Buchowiec, Agnieszka Greinert, Gosia Moskalewicz, Grzegorz Mroziński oraz Mariola Gidelska. 

Produkcja została zrealizowana dzięki dofinansowaniu z budżetu Miasta Łodzi.

Autorem tekstu i muzyki jest znany songwriter Igor Jaszczuk. Scenariuszem i reżyserią teledysku zajął się Archon, reżyser, który zrealizował trzy fabuły m.in. „Kanadyjskie sukienki” z Ewą Kasprzyk i Anną Seniuk, a także ponad 100 teledysków m.in. dla Justyny Steczkowskiej, Anity Lipnickiej, De Mono.

Album powstaje m.in. ze środków zebranych przez artystę podczas akcji crowdfundingowej na portalu „odpal projekt”.

Źródło:

Materiał nadesłany

Wątki tematyczne