02.03.2021, 15:53 Wersja do druku

Warszawa. Premiera spektaklu "Inwigiliacja" w Teatrze WARSawy

W Teatrze WARSawy 6 marca odbędzie się premiera spektaklu "Inwigiliacja", który powstał na podstawie "Wigilii" Daniela Kehlmanna. Reżyserem przedstawienia jest Adam Krawczuk we współpracy z Adamem Sajnukiem. Występują Monika Mariotti i Dominik Bąk.

fot. mat. teatru

"Inwigiliacja w reżyserii Adama Krawczuka jest gorącym dyskursem na temat zmieniającego się aktualnie porządku świata. To pełen napięcia dramat" - napisano na stronie Teatru WARSawy.

Jak podkreślono, jest to sztuka "o relacji dwojga ludzi, którzy nie mogąc się porozumieć, przyjmują pewną grę w niedookreślonym miejscu". "Rozmawiają o zamachu terrorystycznym, ale to tylko pozorna wymiana myśli, gdyż między słowami bohaterów ukrywa się temat przyszłości ich związku" - wyjaśniono.

"Thomas i Judith zamknięci w jednym pomieszczeniu prowadzą między sobą swoisty dyskurs. Przy okazji ważnym tematem staje się wartość relacji międzyludzkich w dzisiejszym świecie" - czytamy w zapowiedzi.

"Bohaterzy sztuki Inwigiliacja w zawoalowany sposób przemycają pewne prawdy i grzechy. Szukają bomby, a bomba może wybuchnąć w każdej chwili w ich związku. Thomas nie umie wyrazić swoich lęków, nadziei oraz uczuć, dlatego wymyśla inny sposób dotknięcia pewnych drażliwych kwestii. Jednak ta gra słów okazuje się z czasem bardziej bolesna, gdyż pod słowami bomba, zamach, system ukryte są prawdziwe rany obojga bohaterów" - napisano w zapowiedzi spektaklu.

Przedstawienie powstało na podstawie sztuki "Wigilia" austriacko-niemieckiego pisarza Daniela Kehlmanna.

"Inwigiliacja to współczesny realizm odnoszący się do wojny ideologicznej" - podkreślono w zapowiedzi na stronie Teatru WARSawy.

Reżyseria - Adam Krawczuk. Współpraca reżyserska - Adam Sajnuk. Muzykę skomponował Wiktor Stokowski. Występują Monika Mariotti i Dominik Bąk.

Premiera "Inwigiliacji - 6 marca o godz. 19 w Teatrze WARSawy. Kolejne przedstawienia - 7 i 8 marca br.

Źródło:

PAP