EN

31.10.2020, 17:28 Wersja do druku

Warszawa. Premiera spektaklu „2020: Burza” w TR Warszawa przełożona

Z wielkim żalem informuję, że jesteśmy zmuszeni do odwołania premiery spektaklu „2020: Burza” w reżyserii Grzegorza Jarzyny, zaplanowanej na sobotę i przesunięcia jej na 6 listopada br. – informuje PAP rzeczniczka prasowa TR Warszawa Kaja Stępkowska.

Odwołany jest również spektakl 4 listopada. "Mimo starań całego zespołu realizacyjnego i twórczego dotrzymanie wcześniej zaplanowanego terminu okazało się niemożliwe" - napisała.

"W sytuacji wywołanej pandemią doprowadzenie do premiery spektaklu wymaga zdwojonych wysiłków. W ostatnich tygodniach wielokrotnie zmagaliśmy się z groźbą kwarantanny dla osób z zespołu, koniecznością wykonywania testów i oczekiwania na ich wyniki, co wpływało na ograniczenie czasu niezbędnego na próby i przygotowania. Nałożyła się na to nieobecność jednego z aktorów z powodu śmierci bliskiej osoby. Do ostatniego momentu walczyliśmy o premierę w zamierzonym kształcie. Prosimy o zrozumienie naszej decyzji. Wynika ona z troski o jakość artystyczną przedstawienia" - podała Stępkowska.

Premiera odbędzie się w piątek 6 listopada o g. 19 na scenie TR Warszawa/ATM Studio. Spektakl przedpremierowy odbędzie się 5 listopada o g. 19. Kolejne pokazy można obejrzeć 7 i 8 listopada, również o g. 19.

Wszystkim widzom odwołanych spektakli, TR Warszawa zapewnia możliwość zwrotu zakupionych biletów. "W miarę dostępności miejsc będziemy proponować zmianę rezerwacji" - podano.

Jak poinformowano, wszystkie osoby, które nie będą mogły zobaczyć przedstawienia na żywo, będą mogły zobaczyć je 7 listopada o godzinie 19 na nowej platformie streamingowej online.trwarszawa.pl. 

Źródło:

PAP