EN

26.11.2020, 08:18 Wersja do druku

Warszawa. Premiera płyty "Ocean snów" Teatru Małego Widza

Teatr Małego Widza przygotował premierę płyty "Ocean snów" dostępnej w wersji cyfrowej.

mat. teatru

Tworzenie wartościowej muzyki dla dzieci jest jedną z głównych idei Teatru Małego Widza. Od lat TMW zaprasza swoich widzów do uczestnictwa w projektach teatralnych, których częścią jest muzyka grana na żywo. Dlatego połowę zespołu artystycznego teatru stanowią profesjonalni muzycy, którzy odnoszą się do najmłodszego odbiorcy z największym szacunkiem. Teatr Małego Widza oddaje do dyspozycji swoich widzów wszystkie talenty, wrażliwość, pasję tworzenia dla dzieci i bezgraniczną miłość do teatru i muzyki. Teraz – w czasie, kiedy najmłodsi widzowie nie mogą uczestniczyć w spektaklach na żywo, TMW chce dostarczyć widzom dużo pięknych, mądrych i wartościowych materiałów, z których będą mogli korzystać razem ze swoimi dziećmi w domu.

Kompozycje „OCEANU SNÓW” to przede wszystkim ogromna dbałość o szczegóły, różnorodność barw i brzmień, niebanalne instrumenty, zabawy tempem, rytmem, dynamiką i gatunkami muzycznymi – wyjaśnia Agnieszka Czekierda, dyrektor artystyczna Teatru Małego Widza - To płyta w całości zagrana na „prawdziwych”, „żywych” instrumentach akustycznych, która przepięknie rozwija wyobraźnię muzyczną oraz uczy świadomego  i aktywnego słuchania.  To studyjny zapis utworów z naszego kultowego spektaklo - koncertu pod tym samym tytułem. Dwie nieziemsko utalentowane artystki TMW - Iza Lamik i Basia Derlak - których popularność wśród „młodzieży” do lat 5 jest większa od kuli ziemskiej, skomponowały utwory, które wciągają do wspólnej, rodzinnej zabawy. Utwory, które zapraszają do śpiewania i muzykowania, do tańczenia i wygłupów, do przytulania i zasypiania - dodaje Agnieszka Czekierda.

„OCEAN SNÓW” to pozycja obowiązkowa, która uraduje każdego melomana, niezależnie od wieku. To płyta pełna magii, anielskich głosów, przestrzeni do samodzielnego muzykowania, improwizowania, a co najważniejsze - okazja do wspólnej rodzinnej zabawy i budowania bliskości.

Ale to nie koniec niespodzianek! Jeśli szukacie inspirujących zabaw dla swojej rodziny lub niebanalnego prezentu dla zaprzyjaźnionych dzieci, TMW ma dla Was coś wyjątkowego. NIEZBĘDNIK MELOMANA. Czym on jest? 

To pudełko prawdziwych, muzycznych i sensorycznych skarbów. Przede wszystkim znajdziecie w nim płytę „Ocean snów”, czyli 10 przepięknych utworów. W NIEZBĘDNIKU znajdziecie też kilka sensorycznych rekwizytów, które pomogą Wam wykreować najfajniejsze zabawy na świecie - zabawy z wyobraźnią.  Znajdziecie tam instrumenty z rodziny perkusjonaliów, czyli 3 shakery (grzechotki) w kształcie jajek, 3 różnokolorowe, szyfonowe chustki do tańca, 3 „koniki morskie” – różnokolorowe wstążeczki na drewnianym kółku (doskonałe również dla zupełnych niemowlaków), zestaw lampek do wykonania własnej oceanicznej świecącej perły oraz balonik z podmorskim świetlikiem. Do każdego utworu Teatr Małego Widza przygotował filmowe oraz opisowe pomysły na „podwodne” zabawy z dziećmi, tymi właśnie rekwizytami. Pomysły, które zachęcają do tańca, ruchu, aktywnego słuchania i samodzielnego muzykowania. Jeśli się dobrze postaracie spotkacie meduzy, kraby, żaby, popływacie z rybami, pogalopujecie z morskimi konikami, a może nawet znajdziecie perłowy skarb. Podpowiedzi zabaw znajdują się w małej książeczce dołączonej do zestawu. To idealny pomysł na prezent  i wspaniałą muzyczną zabawę dla całej rodziny!

TWÓRCY PŁYTY „OCEAN SNÓW”

Muzyka i Aranżacja – Iza Lamik i Basia Derlak 

Wykonanie: Iza Lamik (ukulele, wiolonczela, śpiew) Basia Derlak (harfa, śpiew) 

Produkcja muzyczna – Iza Lamik i Michał Lamża 

Mix i Master – Michał Lamża 

Producent: Teatr Małego Widza

PŁYTA w wersji cyfrowej i NIEZBĘDNIK MELOMANA dostępne online: sklep.teatrmalegowidza.pl.

Źródło:

Materiał nadesłany

Wątki tematyczne