EN
22.02.2021, 11:35 Wersja do druku

Warszawa. Premiera "Pani Dalloway" i spotkanie z Maciejem Prusem

Teatr Dramatyczny m.st. Warszawy zaprasza na spotkanie z Maciejem Prusem, premierę "Pani Dalloway" w reż. Magdaleny Miklasz oraz pokaz spektaklu "Bent" w reż. Natalie Ringler.

22 lutego w ramach cyklu Mój Dramatyczny spotkanie z Maciejem Prusem, który w tym roku obchodzi 60-lecie pracy w teatrze. Był aktorem Jerzego Grotowskiego i asystentem Konrada Swinarskiego. Już na początku kariery reżyserskiej zaliczony został do tzw. „młodych, zdolnych”. Pracował w najważniejszych teatrach w kraju, a w Teatrze Dramatycznym stworzył kilka głośnych przedstawień m.in.: "Noc listopadową" Wyspiańskiego, "Operetkę" Gombrowicza, "Nie-Boską komedię" Krasińskiego. Był również dyrektorem tej sceny w gorącym czasie początku lat 90. Spotkanie odbędzie się 22 lutego o godz. 19.00 tutaj:

Nagranie będzie dostępne na stałe także poprzez stronę moj.teatrdramatyczny.pl. Rozmowę prowadzi Wojciech Majcherek. Więcej o wydarzeniu: https://www.facebook.com/events/563358467957798/.

fot. Piotr Smoliński/ mat. teatru

26 lutego premiera spektaklu "Pani Dalloway" Virginii Woolf w reżyserii Magdaleny Miklasz.

Historia jednego dnia z życia Klarysy Dalloway (Agnieszka Roszkowska) – kobiety targanej uczuciami i namiętnościami - po raz pierwszy w Polsce zostaje przeniesiona na deski teatru. Virginia Woolf (Anna Stela) odsłania to, co ukryte za fasadą ładu, harmonii i rodzinnego szczęścia. Postać pisarki zostaje wprowadzona do przedstawienia i to ona powołuje do życia inne osoby dramatu. Virginia prowokuje sytuacje między nimi, podpuszcza je, bawi się emocjami, ale jej ironiczne spojrzenie na ich wady, pełne jest czułości i poczucia humoru. Virginia próbuje znaleźć sens swojego życia poprzez zrozumienie tworzonych postaci.

Więcej o spektaklu: https://teatrdramatyczny.pl/pani-dalloway

"Panią Dalloway" gramy 27 i 28 lutego oraz 20 i 21 marca.

Ponadto 27 lutego zagramy na Scenie Przodownik spektakl "Bent".

Ostatnie bilety na spektakle są dostępne przez internet: bilety.teatrdramatyczny.pl oraz w kasach teatru.

Źródło:

Materiał nadesłany

Wątki tematyczne