EN

24.10.2020, 08:38 Wersja do druku

Warszawa. Premiera online „Tańca albatrosa” Teatru Współczesnego

Na 28 października stołeczny Teatr Współczesny zapowiada premierę online komedii Geralda Sibleyras'a „Taniec albatrosa” w reżyserii Macieja Englerta. Transmisje spektaklu będą bezpłatnie udostępniane w wybranych dniach na stronie teatru.

fot. Magda Hueckel

Jak czytamy w opisie spektaklu zamieszczonym na stronie Teatru Współczesnego, Gerald Sibleyras "niestrudzony tropiciel zagubienia współczesnego inteligenta w świecie haseł poprawności politycznej, mód i przepisów na życie, oferowanych przez kolorowe pisemka, tym razem spotyka nas z uciekającymi przed kryzysem dojrzałego wieku pięćdziesięciolatkami".

"Zoolog, zajmujący się gatunkami na wymarciu, z o trzydzieści lat młodszą narzeczoną, jego siostra rozwodząca się z powodu zdrady męża i ich przyjaciel, żyjący w związku platonicznym, a do tego zagubiona w tym wszystkim dwudziestolatka, stają się bohaterami niezwykłego, pełnego komplikacji i perypetii weekendu. Choć bohaterowie wydają się nam zabawni, to - jak to bywa u tego autora - jakoś dziwnie znajomi" - podkreślono w opisie.

W trwającym 1 godz. 45 minut przedstawieniu występują Agnieszka Pilaszewska, Ewa Porębska, Leon Charewicz, Andrzej Zieliński. Premierę zaplanowano na 28 października o 19. Spektakl ma być w repertuarze Teatru Współczesnego online dostępny bezpłatnie także w dniach 29 października oraz 6, 7, 8, 14, 15, 21, 23 i 24 listopada, a także - jak zapowiadają przedstawiciele teatru - w grudniu.

Streamy będą udostępniane w godz. 19-21 (punktualnie). Sztuka została nagrana na scenie we wrześniu specjalnie dla prezentacji na wspolczesny.pl.

Źródło:

PAP

Wątki tematyczne