EN

5.12.2020, 10:45 Wersja do druku

Warszawa. Premiera online spektaklu „Wszystko płynie”z Teatru Soho

Na stronie stołecznego Teatru Soho oraz na Facebooku i Vimeo od 5 grudnia obejrzeć będzie można filmową wersje przedstawienia „Wszystko płynie” w reż. Janusza Opryńskiego, zrealizowanego na podstawie wstrząsającej powieści Wasilija Grossmana w tłumaczeniu Wiery Bieńkowskiej.

fot. Maciej Rukasz

"Teatr Soho nie przestaje grać. Od kilku miesięcy artyści i producenci związani z alternatywną sceną na warszawskim Kamionku pracowali nad nowym repertuarem online" - czytamy w informacji przesłanej PAP z Teatru Soho.

Jak wyjaśniono, "w grudniowym programie znalazły się premiery rejestracji spektaklu >Wszystko płynie< Janusza Opryńskiego i spektaklu >Ości<Pawła Miśkiewicza, debata krytyczek i krytyków na temat teatru online oraz dwie premierowe produkcje Igora Gorzkowskiego - słuchowisko >Don Kichot< i interdyscyplinarny spektakl >Król Lear<".

"Z myślą o publiczności internetowej powstała filmowa wersja spektaklu >Wszystko płynie< w reżyserii Janusza Opryńskiego, zrealizowanego na podstawie wstrząsającej powieści Wasilija Grossmana w tłumaczeniu Wiery Bieńkowskiej. Premiera już 5 grudnia" - napisano w przesłanej informacji.

Adaptacja i reżyseria - Janusz Opryński. Reżyseria świateł - Jan Piotr Szamryk. Wizualizacje - Aleksander Janas. Występują Eliza Borowska i Sławomir Grzymkowki.

"Spektakl >Wszystko płynie< jest relacją z piekła opowiedzianą ustami dwójki bohaterów – Anny i Jana. Ona – świadek wielkiego głodu na Ukrainie, On – wieloletni więzień łagrów. Sztuka próbuje zmierzyć się z doświadczeniem głodu człowieka, z piętnem sowieckiego łagru, znaleźć przestrzeń do wypowiedzenia słów najcięższych o człowieku" - czytamy w opisie przedstawienia.

Więcej informacji na stronie: www.teatrsoho.pl.

Premiera online spektaklu "Wszystko płynie" - 5 grudnia o godz. 20 na Facebooku i Vimeo Teatru Soho.

Rejestracja spektaklu będzie dostępna online do 14 grudnia na stronie Teatru Soho oraz na Facebooku i Vimeo.

Źródło:

PAP

Wątki tematyczne