EN
25.01.2021, 14:59 Wersja do druku

Warszawa. Premiera online spektaklu muzycznego według poezji Gałczyńskiego

30 stycznia o godz. 19.00 odbędzie się premiera online spektaklu „Koń by też pisał wiersze, gdyby mu dać sto złotych” w reż. Jerzego Satanowskiego, koprodukcji Mazowieckiego Teatru Muzycznego im. Jana Kiepury w Warszawie i Teatru Miejskiego w Lesznie.

fot. Marek Popowski

Poezja w połączeniu z muzyką i sceną teatralną tworzą jeden z najbardziej ujmujących mariaży twórczych. Poezja pokazuje nasz język na nowo, odsłania rzeczywistość w nieoczekiwany sposób i pozwala na dostrzeżenie zupełnie nowych perspektyw życia i relacji. Sięga wprost do delikatnego miejsca wrażliwości, które ma w sobie każdy z nas. Jak napisał o poezji autor Jonathan Safran Foer, „mało co daje nam takie poczucie głębi, radości i zmysłowości istnienia, a bez radości nic nie zrobimy, bez głębokiej afirmacji życia będziemy nieskuteczni”. 

Pragniemy zaprosić Was na wieczór z piosenką aktorską, którego program oparty jest na twórczości poety niezwykle cenionego za trafne dostrzeganie rzeczy nieoczywistych, a czasem wręcz absurdalnych w otaczającym nas świecie, niezwykłą ironię i poczucie humoru. Słowno-muzyczny spektakl w reżyserii i pod kierownictwem muzycznym Jerzego Satanowskiego, „Koń by też pisał wiersze, gdyby mu dać sto złotych”, to podróż w głąb świata ponadczasowej poezji Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego. 

„To opowieść o losie artysty, boskiego szarlatana, pełna humoru, autoironii i dystansu, z utworami o wielkiej sile dramatycznej. Śmiech przeciw cierpieniu – to formuła wyłaniająca się z tego spektaklu, ale jest to także najkrótsze określenie twórczości Gałczyńskiego” – mówi Jerzy Satanowski. 

fot. Marek Popowski

W spektaklu zobaczymy Joannę Lewandowską, Dorotę Osińską, Magdalenę Piotrowską, Kacpra Kuszewskiego, Wojciecha Brzezińskiego i Jana Jangę Tomaszewskiego. Ze sceny zabrzmią kompozycje m.in.: Ewy Korneckiej, Włodzimierza Korcza, Pawła Mykietyna, Grzegorza Turnaua, Jerzego Satanowskiego. 

Przedstawienie jest koprodukcją z Teatrem Miejskim w Lesznie. 

30 stycznia, godz. 19.00 PREMIERA ONLINE

31 stycznia, transmisja VOD

Bilet w cenie 20 zł dostępny na stronie: live.bilety24.pl

Mazowiecki Teatr Muzyczny im. Jana Kiepury/ Kino Praha, ul. Jagiellońska 26, Warszawa 

mteatr.pl

Źródło:

Materiał nadesłany

Wątki tematyczne