EN

17.11.2020, 10:56 Wersja do druku

Warszawa. Premiera online "La serva padrona" w POK

21 listopada o godz. 19.00 na kanale YouTube Polskiej Opery Królewskiej odbędzie się premiera online "La serva padrona" Giovanniego Battisty Pergolesiego w reż. Jitki Stokalskiej.

mat. teatru

Podczas letnich spotkań w łazienkach Królewskich w Warszawie, w lipcu br. Polska Opera Królewska, mimo ciężkich czasów pandemii, przygotowała i wystawiła spektakl "La serva padrona". Ta komediowa perła baroku choć na chwilę pozwoliła oderwać się naszej publiczności  od szarej rzeczywistości. Niestety z powodu obowiązującego reżimu sanitarnego spektakl mogło zobaczyć tylko kilkadziesiąt osób.

Tym bardziej jest nam niezmiernie miło, że możemy stworzyć Państwu niepowtarzalną okazję na spotkanie z muzyką młodego Giovanniego Batisty Pergolesiego, którego kompozycję celnie podsumował Piotr Kamiński w swym leksykonie "Tysiąc i jedna opera", przyrównując talent kompozytora do zdolności jednego z największych muzycznych geniuszy w historii: Chyba tylko Mozart zdoła wysnuć z dwunastu nut gamy chromatycznej takie bogactwo wesołej, teatralnej myśli, jedną ręką trzymając się tekstu, drugą kreśląc niewyczerpane, muzyczne czary, z nich zaś wywodząc, celnie, oszczędnie i elegancko, żywe postaci, o których wiemy wszystko.

Już 21 listopada o godzinie 19.00, pierwszy raz po premierze, spektakl "La serva padrona" bezpłatnie na kanale YouTube Polskiej Opery Królewskiej.

Wydarzenie zostało zorganizowane pod Mecenatem PZU.

Partnerem Polskiej Opery Królewskiej jest Biuro Tłumaczeń Lidex.

Źródło:

Materiał nadesłany

Wątki tematyczne