01.03.2021, 12:13 Wersja do druku

Warszawa. Premiera offline "Morderstwa (w) Utopii" w Komunie Warszawa

16 marca odbędzie się premiera offline "Morderstwa (w) Utopii" w reż. Grzegorza Laszuka, najnowszej koprodukcji Komuny Warszawa i Teatru Polskiego w Poznaniu.

fot. PatMic

Wszystko wskazuje na to, że Utopia to bezludna wyspa. Wciąż jednak rozbudza marzenia, a jak wiadomo marzenia łatwiej sprzedają się niż rzeczywistość. „Morderstwo (w) Utopii” to komedia kryminalna w klasycznym oświeceniowym stylu. W jasny sposób tłumaczy pomyłki utopistów. W tle czai się pandemia oraz pierwszy transport kolonistów na Marsa. Czarnym charakterem spektaklu jest Slavoj Žižek, który w pandemicznym zamknięciu dostrzegł szansę na spełnienie komunistycznej utopii. Na szczęście w odpowiednim momencie pojawia się postać Pragmatysty, który bez litości rozprawia się z pomyłkami Utopii i wytycza kurs rakiet Elona Muska prosto na Marsa. Szybka akcja, liczne trupy, momenty zadumy i muzyka z klasycznych kryminałów ery oryginalnego kina noir zapewnia godną rozrywkę – promyk nadziei w czasie pandemii!

wtorek/środa, 16/17 marca, g. 19.00

Komuna Warszawa / Szkoła, ul. E.Plater 31

KUP BILET ONLINE 30/40 ZŁ

***

Wydarzenie dofinansowane przez Urząd Miasta Stołecznego Warszawy w ramach projektów HUB Kultury KW oraz Scena Prezentacje KW

Źródło:

Materiał nadesłany