EN

1.06.2021, 15:19 Wersja do druku

Warszawa. Premiera „O czynach niszczących opowieść” w Komunie Warszawa

10 czerwca w Komunie Warszawa odbędzie się premiera  „O czynach niszczących opowieść” SIKSY. W czerwcu zobaczymy również „Wojna. The best of” Agnieszki Jakimiak oraz „Nie mów nikomu v.2” Adama Ziajskiego.

fot. mat. teatru

10-13.06., godz. 19.00

PREMIERA SEZONU!

SIKSA „O czynach niszczących opowieść”

Bilety wyprzedane

„O czynach niszczących opowieść” to pierwsza premiera realizowana w ramach programu HUB Kultury KW, którego hasłem przewodnim w tym sezonie jest „Hello Darkness My Old Friend”. Kuratorem roku jest szwedzki reżyser Markus Öhrn.

Jaki ten świat jest mały. I bardzo, bardzo zły. Na westernowym padoku w ostatecznym starciu stają naprzeciw siebie dwie kowbojki. Walczą raczej o opowieść niż ze sobą nawzajem. Wiedzą, że nikt nie będzie patrzył na niuanse tego spotkania, tylko jak to zwykle bywa – na jego zakończenie. To dlatego wpuszczają widza tam, gdzie nie ma czasu na rozpamiętywanie przeszłości i ustanawianie nowych porządków – liczy się tylko to spotkanie. W końcu. Czy konfrontacja ta musi być na tyle niezwykła, by sięgać po konwencję, western, robić do niego kostiumy, scenografię, choreografię? A co jeśli już na wszystko jest za późno, a liczą się tylko zwyczajne tete-a-tete, na które często się spóźniamy? Może warto opowiadać sobie po prostu bajki: Żyły sobie dwa niedopałki. Żyły zgodnie z filozofią, że na złe wieści nigdy nie jest za późno. Pojawiały się więc właśnie wtedy, niczym dwa konie brodzące w błocie.

Organizatorka spotkania: SIKSA

Rewolwerami władają: Magda Dubrowska, Alex Freiheit, Anna Steller, Martyna Konieczny, Piotr Buratyński, Tomasz Armada, Konstanty Usenko

Więcej o spektaklu

***

15-16.06., godz. 19.00

„Wojna. The best of”, reż. Agnieszka Jakimiak

Ileż jest piosenek o wojnie! A właściwie przeciwko wojnie. Tej w Wietnamie, i w Iraku, przeciwko drugiej wojnie światowej i przeciwko wojnie w Zatoce Perskiej. Śpiewali je Beatlesi, Elvis i Dezerter. Teraz w Komunie Warszawa performerski przegląd wojenno-pokojowych hitów.

Czytaj więcej

***

19-20.06., godz. 19.00

„Nie mów nikomu v.2”, reż. Adam Ziajski

Subtelny i trafiający w samo sedno spektakl o wykluczeniu osób niesłyszących, wykluczeniu z powodu odmienności językowej, percepcyjnej. O języku, który kształtuje nasz świat tak bardzo, że zdaje się czasem definiować człowieczeństwo. O barierach, jakie tworzymy i o tym jak bezradni jesteśmy wobec naszych wytworów.

Czytaj więcej

***

21-24.06.

Minifestiwal Komuny Warszawa na Malta Festival w Poznaniu

21.06 „Święta Kluska”, reż. Agnieszka Smoczyńska

22.06 „Wojna. The best of”, reż. Agnieszka Jakimiak

23.06 „Ośrodek wypoczynkowy”, reż. Anna Smolar

24.06 „Cezary idzie na wojnę”, reż. Cezary Tomaszewski

Więcej: malta-festival.pl

Źródło:

Materiał własny

Wątki tematyczne