EN

22.01.2024, 10:35 Wersja do druku

Warszawa. Premiera minimusicalu „Apetyt na czereśnie” w Teatrze Imka

„Apetyt na czereśnie” – minimusical oparty na tekście  Agnieszki Osieckiej. Chociaż tekst powstał kilkadziesiąt lat temu to jest aktualny do dzisiaj i ciągle obecny na scenach teatralnych. Premiera odbędzie się 9 lutego o godz. 19.00 w Teatrze Imka.

fot. mat. organizatora

Ona i On. Siedzą na peronie dworca kolejowego. Zaraz pociągi odjadą i powiozą ich w dwie różne strony. Ona wraca z rozprawy rozwodowej, on też rozpoczyna nowy rozdział w życiu. Ten poprzedni obojgu nie udał się. Wspominają, dyskutują, kłócą się. Chcą zrozumieć, dlaczego znaleźli się na tym peronie. Rozmawiają, rozmawiają, rozmawiają... Urok i sedno minimusicalu „Apetyt na czereśnie” tkwi właśnie w ich rozmowie, którą wymyśliła mistrzyni słowa Agnieszka Osiecka – poetka, która na relacjach damsko-męskich znała się jak nikt inny.  

Atutem przedstawienia są piosenki, które przenoszą ich rozmowę w zupełnie inny wymiar dostępny tylko dzięki tej autorce. 

Muzykę do przedstawienia skomponował Maciej Małecki, a na scenie zobaczymy Marię Niklińską, aktorkę teatralną, filmową ("Ja Wam pokażę"; "Jutro idziemy do kina") i piosenkarkę, a także Rafała Olbrychskiego, piosenkarza, aktora filmowego oraz pianistkę Lenę Ledoff. 

Czeka ich zadanie skonfrontowania się z wieloma legendarnymi inscenizacjami i kreacjami, m.in. Krystyny Sienkiewicz i Piotra Fronczewskiego w Teatrze Telewizji. 

***

„Apetyt na czereśnie” w teatrze IMKA, ul. Kocjana 3, Warszawa

9 lutego, godz. 19.00 - warszawska PREMIERA

14 lutego, godz. 19.00

Tekst: Agnieszka Osiecka 

Muzyka: Maciej Małecki 

Adaptacja: Anna Seniuk 

Opieka reżyserska: Przemysław Dąbrowski 

Konsultacje scenograficzne: Tatiana Kwiatkowska 

Kostiumy: Wiganna Papina 

Efekty dźwiękowe: Filip Kuncewicz 

Obsada: Maria Niklińska, Rafał Olbrychski 

Przy fortepianie: Lena Ledoff 

Źródło:

Materiał nadesłany