EN

3.07.2021, 09:23 Wersja do druku

Warszawa. Premiera "Ludzi, miejsc i rzeczy" w reż. Anny Wieczur-Bluszcz - w niedzielę

Premiera "Ludzi, miejsc i rzeczy" - sztuki brytyjskiego dramatopisarza Duncana Macmillana odbędzie się 4 lipca w Sali im. Jana Kreczmara w Akademii Teatralnej im. A. Zelwerowicza w Warszawie. Przedstawienie wyreżyserowała Anna Wieczur-Bluszcz.

fot. Bartek Warzecha

"Ludzie, miejsca i rzeczy – to opowieść o wrażliwości, o rozpaczliwym poszukiwaniu sensu istnienia, o rozczarowaniu samym sobą, o kłamstwie i prawdzie. To opowieść o nadwrażliwcach, których tak wielu wśród artystów i o tych, którzy nie potrafiąc przystosować się do tego świata, znieczulają się na różne sposoby i czasem zbyt wcześnie odchodzą" - napisano o spektaklu na stronie Teatru Collegium Nobilium (TCN).

"Widziałam tu wielu bardzo mądrych ludzi. Pili, ćpali, bo nie mogli przestać myśleć. Byli zbyt wrażliwi albo szukali ucieczki od rzeczywistości. Czegoś, co pozwoli im zapomnieć o kłopotach, odprężyć się. Brzmi znajomo? – mówi lekarka w ośrodku leczenia uzależnień do młodej dziewczyny, dla której aktorstwo to sposób na to, by jakoś znieść bolesność istnienia na tym świecie" - czytamy w zapowiedzi przedstawienia.

Sztukę brytyjskiego dramatopisarza, reżysera i aktora Duncana Macmillana wyreżyserowała Anna Wieczur-Bluszcz.

Spektakl zadaje pytanie o to, "jak odnaleźć się w rzeczywistości, która mówi Ci nie? i dlaczego odpowiadać na nią tak?". "Dziewczyna zadaje pytania i walczy o przetrwanie, walczy o życie, choćby miało to oznaczać kłamstwa i wcielanie się w kolejne role. Czy jednak taka strategia może ją ocalić...?" - napisano na stronie TCN.

Tłumaczenie sztuki - Małgorzata Wrzesińska. Scenografię i kostiumy zaprojektowała Marta Śniosek-Masacz. Muzykę skomponował Ignacy Zalewski. Ruch sceniczny opracowała Anna Iberszer. Za reżyserię światła odpowiada Paulina Góral.

Występują: Ada Dec (Emma, Laura), Jagoda Jasnowska (Emma), Olga Lisiecka (Emma, Jodi), Maja Polka (Lekarka, Terapeutka, Matka), Sandra Rusin (Emma), Natalia Stachyra (Emma, Meredith), Karol Czajkowski (Foster), Juliusz Godzina (Paul, T), Maciej Kozakoszczak (Pielęgniarz, Ojciec), Wojciech Melzer (Mark) i Tomasz Osica (Konstantin, Shaun).

Premiera - 4 lipca o godz. 19 w Sali im. Jana Kreczmara w Akademii Teatralnej im. A. Zelwerowicza w Warszawie. Kolejne przedstawienia - 5 oraz 20-22 lipca br.

Źródło:

PAP

Wątki tematyczne