EN

9.06.2021, 12:03 Wersja do druku

Warszawa. Premiera "Kolacji dla głupca" na scenie SPEKTAKLOVE

W teatrze SPEKTAKLOVE, czyli na warszawskiej scenie w Małej Warszawie 11 czerwca odbędzie się premiera "Kolacji dla głupca" Francisa Vebera w reż. Cezarego Żaka. Wystąpią, m.in.: Cezary Żak, Bartłomiej Topa, Małgorzata Pieczyńska, Agnieszka Więdłocha i Witold Dębicki.

fot. mat. teatru

"Tytułowa Kolacja dla głupca ma być jedną z wielu, które we wtorkowe wieczory Pierre Brochant, bogaty wydawca i człowiek sukcesu, urządza ze swoimi wpływowymi przyjaciółmi. Na każdą zapraszają wyjątkowych nieudaczników, będących nieświadomymi niczego obiektami kpin i uczestnikami konkursu na największego frajera" - czytamy o akcji spektaklu w przesłanej PAP informacji.

Zaznaczono, że "jak to często w komediach bywa, nieoczekiwany splot wydarzeń powoduje niespodziewany zwrot akcji, w wyniku którego nie dochodzi do zaplanowanej kolacji - a spotkanie głównych bohaterów Pierre'a Brochanta i Francoisa Pignona przeradza się w arcyzabawny spektakl". "W komiczny sposób ukazuje bohaterów, ich słabości i wady" - napisano.

Przypomniano, że "Kolacja dla głupców" Vebera to hit teatralny, od lat grany na deskach wielu światowych teatrów.

Reżyseria - Cezary Żak. Tłumaczenie sztuki - Barbara Grzegorzewska. Scenografię zaprojektowała Marcelina Początek-Kunikowska, a kostiumy - Krzysztof Łoszewski. Muzyka - ZAZ.

Występują: Cezary Żak, Bartłomiej Topa, Małgorzata Pieczyńska, Agnieszka Więdłocha, Witold Dębicki i Michał Zieliński.

Premiera "Kolacji dla głupca" - 11 czerwca o godz. 19 w stołecznym teatrze SPEKTAKLOVE (ul. Otwocka 14).

Źródło:

PAP

Wątki tematyczne