EN

31.08.2021, 14:45 Wersja do druku

Warszawa. Premiera cyklu "Rozmowy BAJdzo ważne"

31 sierpnia Teatr Baj rozpoczął emisję autorskiego cyklu filmowego, którego bohaterami są Daria i Darek. Lalkowe rodzeństwo ze świata Ludzieńków, stworzonego przez Dariusza Twardocha i namalowanego w odnowionych wnętrzach siedziby teatru przy Jagiellońskiej 28 w Warszawie.

fot. mat. teatru

Wyjątkowy cykl przygotowano z myślą o dzieciach i widowni familijnej. Pierwszy odcinek to podróż po wnętrzach Teatru i spotkania z BAJowym zespołem aktorskim. Ludzieńki odwiedzają pomieszczenia związane z codziennym funkcjonowaniem najstarszego teatru lalkowego dla dzieci w Polsce. W trakcie wielu spotkań i rozmów dowiedzą się jak wygląda przygotowanie spektaklu i poznają lalki z różnych przedstawień, ale przede wszystkim nie zapomną o dobrej zabawie. Muzykalne i radosne rodzeństwo wiele razy zaskoczy nie tylko aktorów, ale nawet samą Dyrekcję Teatru. Bohaterowie trafią na widownię dużej sceny, zwiedzą Galerię Lalek, zajrzą do garderoby aktorskiej, zrobią zamieszanie w pracowni krawieckiej, czy znajdą czas na pouczającą wizytę w stolarni. W kolejnych odcinkach rozmówcami Darii i Darka będą specjaliści z różnych dziedzin, osoby znane i lubiane również przez starsze pokolenie Bajowych widzów.

Kolejne odcinki cyklu publikowane będą co dwa tygodnie na stronie teatrbaj.pl, kanale YouTube i profilu Facebook Teatru.

Źródło:

Materiał nadesłany