EN

31.08.2021, 11:03 Wersja do druku

Teatr Ateneum. Dziękujemy za miniony sezon

Miniony sezon teatralny obfitował w wiele zwrotów akcji, ale mimo przeciwności losu Teatr Ateneum zainaugurował działalność SCENY 20, zaprezentował widzom 4 premierowe spektakle, uruchomił platformę VOD oraz podcast „Ateneum, słucham”.

fot. mat. teatru

PREMIERY W SEZONIE 2020/2021

Miniony sezon teatralny nie był łatwy. Zaczął się optymistycznie, bo od uroczystego otwarcia SCENY 20, mieszczącej się w budynku ZNP (wejście od ul. Wybrzeże Kościuszkowskie 35). Pierwszą premierą na deskach SCENY 20 był „Kwartet” Ronalda Harwooda w reż. Wojciecha Adamczyka. Kolejną premierą miał był spektakl „Ława przysięgłych” Ivana Klimy w reż. Jakuba Krofty. Niestety szalejąca pandemia sprawiła, że został zaprezentowany widzom tylko online. Do repertuaru Teatru Ateneum dołączyły także dwa inne premierowe spektakle: „Uciekinierki” duetu autorskiego Palmade & Duthuron w reż. Wojciecha Adamczyka oraz „Don Juan” Moliera w reż. Mikołaja Grabowskiego. 

ATENEUM ONLINE

10-odcinkowy cykl „Jak z Mrożka” w reż. Pawła Dangla rozpoczął działalność serwisu VOD Teatru Ateneum. Dzięki platformie VOD widzowie mogli oglądać spektakle nawet podczas zaostrzenia pandemii i zamknięcia teatrów. 19 grudnia odbyła się premiera online spektaklu „Ława przysięgłych” Ivana Klimy w reż. Jakuba Krofty. W repertuarze online znalazły się także takie tytuły jak: „Kasta la Vista”, „Nad czarnym jeziorem” oraz  „Demon Teatru”. 

„ATENEUM, SŁUCHAM”- PODCAST O TEATRZE

„Ateneum, słucham” - to teatralny podcast stworzony przez Teatr Ateneum we współpracy z Teresą Drozdą, dziennikarką i pasjonatką kultury. Dzięki niej słuchacze poznają opowieści, anegdoty i idee stojące za nowymi przedstawieniami w repertuarze teatru. W serwisie YouTube i Spotify dostępne są odcinki poświęcone ostatnim premierom - „Ławie przysięgłych”, „Uciekinierkom” i „Don Juanowi”. 

Podsumowując miniony sezon wypada nam życzliwie i serdecznie wspomnieć również o artystach, związanych z naszym Teatrem, których pożegnaliśmy w minionym sezonie: Henryka Łapińskiego, Wojciecha Pszoniaka, Jana Jangę Tomaszewskiego.

Źródło:

Materiał nadesłany

Wątki tematyczne